הר הביטוח – בצעו בדיקה והתחילו לחסוך אלפי שקלים

תאריך פרסום :
תגובות :3תגובות

לפני שנים המדינה יצאה בקמפיין להעלאת מודעות סביב מיזם שהיא קראה לו "הר הכסף". המיזם הוביל אנשים לבדיקה מהירה ויעילה בנוגע לכל הביטוחים הפנסיוניים שיש ברשותם, וביטוחי החיים שיש ברשותם (או ברשות קרוב שלהם שנפטר).

התברר שאנשים פשוט לא יודעים כמה כסף יש להם ואיפה, ולפעמים כספים אדירים נזרקים לפח במקום להגיע לידי הציבור.

בעקבות הצלחה כבירה של פרויקט הר הכסף, נולד הר הביטוח, עוד נושא שהמודעות בקרב הציבור בו היא נמוכה ויכול להוביל לחסכון של עשרות אלפי שקלים עבור כל תושב במדינה.

לביצוע בדיקה אונליין ללא עלות

הצלחת הר הכסף והמעבר הטבעי להר הביטוח

יכול להיות שגם אתם עומדים בפסגתו של הר של כספי ביטוח ואתם לא יודעים על כך, הבדיקה לא עולה כסף כלל, וכל דקה שעוברת מבלי שבדקתם את העניין יכולה להתברר כאיבוד של אלפי ועשרות אלפי שקלים בטווח הארוך.

 

בדקו עוד היום דרך הר הביטוח ללא כל עלות מהם כל הביטוחים שהיו ברשותכם בעבר ושפעילים עבורכם כעת, ובעזרת הדו"ח שיופק עבורכם תוכלו להבין בקלות:

  • עבור אילו ביטוחים אתם משלמים.
  • האם אתם משלמים לחינם כפול על ביטוחים מסויימים (כפל ביטוחים לרוב לא יעניק לכם כפל פיצויים במידה והביטוח יופעל).
  • האם קיימים ביטוחים להם אתם לא זקוקים והם מיותרים.

 

בנוסף, הדו"ח יכיל המלצות כתובות מפורשות בשפה פשוטה לגבי הוזלת עלות הביטוחים שלכם, והכל, כאמור, לחלוטין בחינם.

 

כפל ביטוחי מהו ואיך הוא עושק את אזרחי מדינת ישראל, האם גם אתם אחד הקורבנות?

רשות שוק ההון בדקה ומצאה כי יותר ממחצית המבוטחים במדינת ישראל, מחזיקים בתמימותם בכפל ביטוחי. כפל ביטוחי זו סיטואציה שבה לקוח מבוטח פעמיים (במקרה הטוב, במקרה הרע, יותר) ומשלם פעמיים על ביטוח מסוים, שאין עבורו פיצויי כפול במידה ויופעל.

מדובר בסוג של חטא על פשע, מאחר ואתם משלמים פי שתיים על אותו הביטוח לשתי חברות ביטוח שונות, ובמידה וחס ושלום הביטוח מופעל הן צריכות להתחלק בעלות הכיסוי חצי חצי, כלומר, לשלם לכם פחות.

המקרה הזה שכיח מאוד ורק בדיקה מסודרת מטעם הר הביטוח תציג עבורכם התראה על כפל ביטוחי ותבקש מכם לבטל את אחד משני הביטוחים האלו, היקר מבין השניים, או זה שפחות משתלם מבין השניים.

 

"אנחנו בטח לא פרייארים", האמנם? הר הביטוח יחסוך לכם הרבה כסף

באמצע שנת 2017 רשות שוק ההון חקרה ומצאה כי קיימים הפרשים אדירים במחיר החודשי אותו תשלמו עבור אותו ביטוח בחברות שונות.

כאשר בסלולר קיימת הנחה של 10 ש"ח בחודש, אתם רצים לטלפן לחברת הסלולר ולדרוש הוזלה, ובמידה ולא תקבלו אותה תשקלו לעבור חברה, אך בביטוח מה המצב? המודעות נמוכה מאוד בקרב הציבור, לא מודעים לכך שמדובר במוצר ככל המוצרים בשוק החופשי, ושאפשר להתמקח, לסקור את השוק ולאיים במעבר לחברה אחרת, וכך להוזיל ברוב המקרים סכומים אדירים.

מה אם נגיד לכם שסיכוי סביר שאתם יכולים לחסוך עשרות אלפי שקלים ואפילו מאות אלפי שקלים על כל ביטוח שבו אתם מחזיקים? ביטוח הוא מוצר ארוך-טווח, והוזלה חודשית יכולה להתפרש כעשרות אלפי שקלים של חסכון במרוצת החיים.

במסגרת הדו"ח החינמי שיופק עבורכם בהר הביטוח, יוצגו ביטוחים שמחירם גבוה מהמינימום המקובל אותו אפשר להשיג עבור אותו ביטוח. כל שישאר לכם הוא להתקשר לחברת הביטוח, להפעיל קצת מרפקים ולקבל הוזלה במחיר, ואם הם מתעקשים? תעברו חברה!

לביצוע בדיקה אונליין ללא עלות

עד כמה מקיף דו"ח הר הביטוח? האם הוא מספיק עבורי או שיש בדיקות נוספות?

קודם כל, במידה ולא עשיתם זאת כאשר המדינה הפיצה קמפיין רחב ידיים, בצעו כבר עכשיו גם בדיקת הר הכסף יחד עם בדיקת הר הביטוח. הדו"ח של הר הביטוח מקיף ביותר ויכיל מידע מפורט בשפה נוחה ופשוטה בנוגע לביטוחי רכב חובה, מקיף וצד ג', ביטוח דירה, ביטוח לעסק, ביטוחי בריאות מכל הסוגים וביטוח חיים (עם חסכון או ביטוח למקרה מוות ללא חסכון).

הדו"ח מקיף ומציג את עיקרי הפוליסות, התראות לגבי ממצאים חשודים (כמו מחירים גבוהים או כפל ביטוחים) והמלצות בנוגע להוזלות אפשריות, במידה ומזוהה שאתם משלמים מחיר גבוה מידי על פוליסה שעליה מקובל לשלם מחיר נמוך יותר. צמד הבדיקות האלו "יסגור עבורכם את הפינה", יעשה סדר בכלל הביטוחים שלכם, יחסוך עבורכם עלויות ויתריע בפני ביטוחים חסרים או כפולים.

 

שאלות ותשובות – הר הביטוח

כיצד בדיקת הר הביטוח מתבצעת?

כאשר אתם מזדהים מול מערכת הר הביטוח, המערכת פונה לכל חברות הביטוח הקיימות בשוק הישראלי, ומבקשת את הפירוט הביטוחי שלכם אצלם.

מערכת הר הביטוח מקבלת את הנתונים האלו כעבור לכל היותר 21 יום, ומפיקה עבורכם דו"ח הנגזר מתוך הנתונים ובו עיקרי הנתונים בשפה פשוטה, הנחיות והמלצות לגבי חסכון, והתראות כנגד ביטוחים כפולים.

 

למה הבדיקה בחינם?

כחלק מהמאמצים של משרד האוצר ורשות שוק ההון להגביר מודעות בנוגע להרי הכסף שעליהם אנשים יושבים בפרויקטים הר הכסף והר הביטוח, הם הקימו את התשתית לבדיקות האלו מול חברות הביטוח השונות.

הפניה לחברות הביטוח נעשית באמצעות הזדהות באינטרנט, וחברות הביטוח מחויבות לספק את הנתונים המלאים עבור כל אדם ללא עלות. האוטומציה שבתהליך מתקדמת מאוד והחברות מחויבות לתת את המידע בחינם, לכן מתאפשרת בדיקה חינמית לגמרי.

 

קיבלתי, הבנתי ועיכלתי את ההמלצות וההתראות שבדו"ח הר הביטוח החינמי שהופק עבורי, מה עכשיו?

במידה וקיבלתם התראה על כפל ביטוחי, בדקו את פרטי שתי הפוליסות המדוברות ובחרו את זו שטובה ומתאימה עבורכם ביותר, ובטלו מול חברת הביטוח את השנייה.

במידה וקיבלתם התראה על פרמיה חודשית גבוה, חייגו לחברת הביטוח המדוברת ודרשו הוזלה במחיר החודשי אותו אתם משלמים.

במידה ובדו"ח קיבלתם התראה על מוצרים ביטוחיים שחסרים (אם אין לכם לדוגמה ביטוח סיעוד או דברים אחרים שמקובל שיהיו קיימים עבור כל אחד), שיקלו להוסיף את הביטוח המדובר. אם אתם מרגישים שכל התהליך הזה "גדול עליכם", כמובן שתוכלו גם לגשת לסוכן ביטוח עם הדו"ח בידיכם, והוא יערוך עבורכם את כל ביטולי הפוליסות, השינויים והוזלות המחיר הנדרשות, ויציע לכם הצעות משתלמות עבור ביטוחים שחסרים לכם.

 

דוח הר הביטוח התריע על מחיר גבוה, האם עליי לדאוג למעבר חברה?

לא בהכרח. יתכן ובאותה החברה שבה אתם מבוטחים, ישמרו אתכם באמצעות הוזלה משמעותית על הפרמיה החודשית אותה אתם משלמים.

בנוסף, לא רק המחיר משחק תפקיד, אלא כמובן, גם השירות. יתכן ואתם מעדיפים לשלם יותר עבור חברה שמעניקה שירות טוב יותר.

המדינה הקימה עבורכם את "מדד השירות", שהוא למעשה רשימה של פרמטרים מספריים חד ערכיים שלפיהם ניתן ציון שירות עבור כל חברות הביטוח, ועבור כל מוצר ביטוח שקיים. על פי "מדד השירות", תוכלו לראות את אחוז התביעות שמאושרות ומשולמות לתובעים, מהירות הטיפול הממוצע בתביעות, ציוני סקרי שביעות רצון של הלקוחות המבוטחים, ציון שלילי בגין תלונות של המבוטחים שהגיעו לידי רשות שוק ההון, ונתונים בנוגע לזמני המתנה טלפונית במוקדי השירות של חברת הביטוח.

במידה וההפרשים על תשלומי פרמיה חודשית המוצעים לכם אינם גדולים, ואתם רואים שמדד השירות של חברה מסוימת בביטוח המדובר טוב יותר, יתכן ועדיף לשלם מעט יותר.

לבדיקת הר הביטוח לחצו כאן.

לביצוע בדיקה אונליין ללא עלות

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 62
אם בעבר השאננות וחוסר המודעות בנוגע לביטוחי נסיעות לחו"ל אפיינו את רוב הטסים והשבים, הרי שכיום אף אחד לא מעז לצאת מגבולות המדינה ללא ביטוח מתאים.
תאריך :
צפיות: 40
הוצאת היתר בניה יכולה להיות הליך מורכב, ובעיקר הליך ארוך ומתיש.
תאריך :
צפיות: 55
עם גיוסכם לצה"ל תהפכו ל – "ילדים גדולים". כיאה לכל אדם בוגר, עליכם להחזיק חשבון בנק.
תאריך :
צפיות: 43
בין אם רכשתם אוטו יקר אותו אתם צריכים לשנע לארץ ובין אם עיסוקכם העיקרי הוא ייבוא ויצוא מוצרים מעבר לים, כדאי שתרכשו פוליסת ביטוח ימי.
תאריך :
צפיות: 41
השוק הישראלי, הצומח במהירות, מביא לעלייה בשימוש במוצרים מתחום ההנדסה. פגמים במנופים ודחפורים, חוות שרתים וכן נזקים לעוברי אורח יכולים לגרור תשלומים כבדים.
תאריך :
צפיות: 43
במסגרת תוכנית חיסכון לכל ילד, נפתחת קופת חיסכון לילדים, והמדינה משקיעה בקופה 50 שקלים מידי חודש.

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

מאמרים נוספים בנושא ,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תנאי שימוש

מי אנחנו
כתובת האתר שלנו היא: https://www.shakoof.org.il.

איזה מידע אישי אנחנו אוספים ולמה אנחנו אוספים אותו?
הערות
כאשר מבקרים משאירים תגובות באתר אנו אוספים את הנתונים המוצגים בצורת התגובות, וגם את כתובת ה-ip של המבקר ומיתר סוכני המשתמש בדפדפן כדי לסייע בזיהוי ספאם.

מחרוזת anonymized נוצר מכתובת הדוא " ל שלך (שנקרא גם hash) ניתן לספק לשירות gravatar כדי לראות אם אתה משתמש בו. מדיניות פרטיות שירות gravatar זמינה כאן: https://automattic.com/privacy/. לאחר אישור ההערה שלך, תמונת הפרופיל שלך נראה לציבור בהקשר של ההערה שלך.

מדיה
אם אתה מעלה תמונות לאתר, עליך להימנע מהעלאת תמונות עם נתוני מיקום משובצים (gps exif) כלולים. מבקרים באתר יכולים להוריד ולחלץ כל נתוני מיקום מתמונות באתר.

טפסי איש-קשר
עוגיות
אם תשאיר תגובה באתר שלנו אתה יכול לבחור לשמור את השם שלך, כתובת דוא " ל ואתר אינטרנט בעוגיות. אלה הם לנוחיותך כך שאתה לא צריך למלא את הפרטים שלך שוב כאשר אתה משאיר תגובה נוספת. העוגיות האלה יחזיקו מעמד שנה אחת.

אם יש לך חשבון ואתה מתחבר לאתר הזה, אנחנו נקבע עוגיה זמנית כדי לקבוע אם הדפדפן שלך מקבל עוגיות. עוגייה זו אינה מכילה מידע אישי והיא מושלכת כאשר אתה סוגר את הדפדפן שלך.

כאשר תתחבר, נכין גם כמה עוגיות כדי לשמור את פרטי ההתחברות שלך ואת אפשרויות תצוגת המסך שלך. עוגיות התחברות נמשכות יומיים, ועוגיות אופציות למפות נמשכות שנה. אם תבחר "זכור אותי", ההתחברות שלך תימשך שבועיים. אם תצא מהחשבון שלך, עוגיות ההתחברות יוסרו.

אם אתה עורך או מפרסם מאמר, עוגייה נוספת תישמר בדפדפן שלך. העוגייה הזאת לא כוללת מידע אישי ופשוט מציינת את ההודעה של המאמר שהרגע ערכת. הוא פג תוקף אחרי יום אחד.

תוכן מוטבע מאתרים אחרים
מאמרים באתר זה עשויים לכלול תוכן מוטבע (למשל קטעי וידאו, תמונות, מאמרים וכו'.). תוכן מוטבע מאתרים אחרים מתנהג בדיוק כמו אם המבקר ביקר באתר האחר.

אתרים אלה יכולים לאסוף נתונים עליך, להשתמש בעוגיות, להטביע מעקב נוסף של צד שלישי, ולפקח על האינטראקציה שלך עם התוכן המוטבע הזה, כולל מעקב אחר האינטראקציה שלך עם התוכן המוטבע אם יש לך חשבון ומחובר לאתר זה.

analytics
עם מי אנחנו חולקים את המידע שלך?
כמה זמן אנחנו שומרים את הנתונים שלך
אם תשאיר תגובה, ההערה והמטא-נתונים שלה יישארו ללא הגבלת זמן. זה כדי שנוכל לזהות ולאשר תגובות המשך באופן אוטומטי במקום להחזיק אותם בתור מתון.

עבור משתמשים שנרשמים באתר שלנו (אם בכלל), אנחנו גם מאחסנים את המידע האישי שהם מספקים בפרופיל המשתמש שלהם. כל המשתמשים יכולים לראות, לערוך, או למחוק את המידע האישי שלהם בכל עת (רק שהם לא יכולים לשנות את שם המשתמש שלהם). מנהלי האתר יכולים גם לראות ולערוך את המידע הזה.

אילו זכויות יש לך על המידע שלך?
אם יש לך חשבון באתר זה, או הערות עזבו, אתה יכול לבקש לקבל קובץ מיוצא של הנתונים האישיים שאנו מחזיקים עליך, כולל כל נתונים שסיפקת לנו. אתה גם יכול לבקש שנמחק כל מידע אישי שיש לנו עליך. זה לא כולל שום מידע שאנו מחויבים לשמור על מטרות ניהוליות, חוקיות או ביטחוניות.

איפה אנחנו שולחים את הנתונים שלך
ניתן לבדוק הערות מבקר דרך שירות איתור דואר זבל אוטומטי.

פרטי ההתקשרות שלך
מידע נוסף
איך נגן על המידע שלך?
אילו הליכי פרצת מידע יש לנו במקום?
מאיזה צד שלישי אנחנו מקבלים מידע?
אילו החלטות אוטומטיות ו/או פרופילים אנחנו עושים עם נתוני משתמשים
דרישות גילוי נאות בתעשייה