הר הביטוח – בצעו בדיקה והתחילו לחסוך אלפי שקלים

לפני שנים המדינה יצאה בקמפיין להעלאת מודעות סביב מיזם שהיא קראה לו "הר הכסף". המיזם הוביל אנשים לבדיקה מהירה ויעילה בנוגע לכל הביטוחים הפנסיוניים שיש ברשותם, וביטוחי החיים שיש ברשותם (או ברשות קרוב שלהם שנפטר).

התברר שאנשים פשוט לא יודעים כמה כסף יש להם ואיפה, ולפעמים כספים אדירים נזרקים לפח במקום להגיע לידי הציבור.

בעקבות הצלחה כבירה של פרויקט הר הכסף, נולד הר הביטוח, עוד נושא שהמודעות בקרב הציבור בו היא נמוכה ויכול להוביל לחסכון של עשרות אלפי שקלים עבור כל תושב במדינה.

לביצוע בדיקה אונליין ללא עלות

הצלחת הר הכסף והמעבר הטבעי להר הביטוח

יכול להיות שגם אתם עומדים בפסגתו של הר של כספי ביטוח ואתם לא יודעים על כך, הבדיקה לא עולה כסף כלל, וכל דקה שעוברת מבלי שבדקתם את העניין יכולה להתברר כאיבוד של אלפי ועשרות אלפי שקלים בטווח הארוך.

 

בדקו עוד היום דרך הר הביטוח ללא כל עלות מהם כל הביטוחים שהיו ברשותכם בעבר ושפעילים עבורכם כעת, ובעזרת הדו"ח שיופק עבורכם תוכלו להבין בקלות:

  • עבור אילו ביטוחים אתם משלמים.
  • האם אתם משלמים לחינם כפול על ביטוחים מסויימים (כפל ביטוחים לרוב לא יעניק לכם כפל פיצויים במידה והביטוח יופעל).
  • האם קיימים ביטוחים להם אתם לא זקוקים והם מיותרים.

 

בנוסף, הדו"ח יכיל המלצות כתובות מפורשות בשפה פשוטה לגבי הוזלת עלות הביטוחים שלכם, והכל, כאמור, לחלוטין בחינם.

 

כפל ביטוחי מהו ואיך הוא עושק את אזרחי מדינת ישראל, האם גם אתם אחד הקורבנות?

רשות שוק ההון בדקה ומצאה כי יותר ממחצית המבוטחים במדינת ישראל, מחזיקים בתמימותם בכפל ביטוחי. כפל ביטוחי זו סיטואציה שבה לקוח מבוטח פעמיים (במקרה הטוב, במקרה הרע, יותר) ומשלם פעמיים על ביטוח מסוים, שאין עבורו פיצויי כפול במידה ויופעל.

מדובר בסוג של חטא על פשע, מאחר ואתם משלמים פי שתיים על אותו הביטוח לשתי חברות ביטוח שונות, ובמידה וחס ושלום הביטוח מופעל הן צריכות להתחלק בעלות הכיסוי חצי חצי, כלומר, לשלם לכם פחות.

המקרה הזה שכיח מאוד ורק בדיקה מסודרת מטעם הר הביטוח תציג עבורכם התראה על כפל ביטוחי ותבקש מכם לבטל את אחד משני הביטוחים האלו, היקר מבין השניים, או זה שפחות משתלם מבין השניים.

 

"אנחנו בטח לא פרייארים", האמנם? הר הביטוח יחסוך לכם הרבה כסף

באמצע שנת 2017 רשות שוק ההון חקרה ומצאה כי קיימים הפרשים אדירים במחיר החודשי אותו תשלמו עבור אותו ביטוח בחברות שונות.

כאשר בסלולר קיימת הנחה של 10 ש"ח בחודש, אתם רצים לטלפן לחברת הסלולר ולדרוש הוזלה, ובמידה ולא תקבלו אותה תשקלו לעבור חברה, אך בביטוח מה המצב? המודעות נמוכה מאוד בקרב הציבור, לא מודעים לכך שמדובר במוצר ככל המוצרים בשוק החופשי, ושאפשר להתמקח, לסקור את השוק ולאיים במעבר לחברה אחרת, וכך להוזיל ברוב המקרים סכומים אדירים.

מה אם נגיד לכם שסיכוי סביר שאתם יכולים לחסוך עשרות אלפי שקלים ואפילו מאות אלפי שקלים על כל ביטוח שבו אתם מחזיקים? ביטוח הוא מוצר ארוך-טווח, והוזלה חודשית יכולה להתפרש כעשרות אלפי שקלים של חסכון במרוצת החיים.

במסגרת הדו"ח החינמי שיופק עבורכם בהר הביטוח, יוצגו ביטוחים שמחירם גבוה מהמינימום המקובל אותו אפשר להשיג עבור אותו ביטוח. כל שישאר לכם הוא להתקשר לחברת הביטוח, להפעיל קצת מרפקים ולקבל הוזלה במחיר, ואם הם מתעקשים? תעברו חברה!

לביצוע בדיקה אונליין ללא עלות

עד כמה מקיף דו"ח הר הביטוח? האם הוא מספיק עבורי או שיש בדיקות נוספות?

קודם כל, במידה ולא עשיתם זאת כאשר המדינה הפיצה קמפיין רחב ידיים, בצעו כבר עכשיו גם בדיקת הר הכסף יחד עם בדיקת הר הביטוח. הדו"ח של הר הביטוח מקיף ביותר ויכיל מידע מפורט בשפה נוחה ופשוטה בנוגע לביטוחי רכב חובה, מקיף וצד ג', ביטוח דירה, ביטוח לעסק, ביטוחי בריאות מכל הסוגים וביטוח חיים (עם חסכון או ביטוח למקרה מוות ללא חסכון).

הדו"ח מקיף ומציג את עיקרי הפוליסות, התראות לגבי ממצאים חשודים (כמו מחירים גבוהים או כפל ביטוחים) והמלצות בנוגע להוזלות אפשריות, במידה ומזוהה שאתם משלמים מחיר גבוה מידי על פוליסה שעליה מקובל לשלם מחיר נמוך יותר. צמד הבדיקות האלו "יסגור עבורכם את הפינה", יעשה סדר בכלל הביטוחים שלכם, יחסוך עבורכם עלויות ויתריע בפני ביטוחים חסרים או כפולים.

 

שאלות ותשובות – הר הביטוח

כיצד בדיקת הר הביטוח מתבצעת?

כאשר אתם מזדהים מול מערכת הר הביטוח, המערכת פונה לכל חברות הביטוח הקיימות בשוק הישראלי, ומבקשת את הפירוט הביטוחי שלכם אצלם.

מערכת הר הביטוח מקבלת את הנתונים האלו כעבור לכל היותר 21 יום, ומפיקה עבורכם דו"ח הנגזר מתוך הנתונים ובו עיקרי הנתונים בשפה פשוטה, הנחיות והמלצות לגבי חסכון, והתראות כנגד ביטוחים כפולים.

 

למה הבדיקה בחינם?

כחלק מהמאמצים של משרד האוצר ורשות שוק ההון להגביר מודעות בנוגע להרי הכסף שעליהם אנשים יושבים בפרויקטים הר הכסף והר הביטוח, הם הקימו את התשתית לבדיקות האלו מול חברות הביטוח השונות.

הפניה לחברות הביטוח נעשית באמצעות הזדהות באינטרנט, וחברות הביטוח מחויבות לספק את הנתונים המלאים עבור כל אדם ללא עלות. האוטומציה שבתהליך מתקדמת מאוד והחברות מחויבות לתת את המידע בחינם, לכן מתאפשרת בדיקה חינמית לגמרי.

 

קיבלתי, הבנתי ועיכלתי את ההמלצות וההתראות שבדו"ח הר הביטוח החינמי שהופק עבורי, מה עכשיו?

במידה וקיבלתם התראה על כפל ביטוחי, בדקו את פרטי שתי הפוליסות המדוברות ובחרו את זו שטובה ומתאימה עבורכם ביותר, ובטלו מול חברת הביטוח את השנייה.

במידה וקיבלתם התראה על פרמיה חודשית גבוה, חייגו לחברת הביטוח המדוברת ודרשו הוזלה במחיר החודשי אותו אתם משלמים.

במידה ובדו"ח קיבלתם התראה על מוצרים ביטוחיים שחסרים (אם אין לכם לדוגמה ביטוח סיעוד או דברים אחרים שמקובל שיהיו קיימים עבור כל אחד), שיקלו להוסיף את הביטוח המדובר. אם אתם מרגישים שכל התהליך הזה "גדול עליכם", כמובן שתוכלו גם לגשת לסוכן ביטוח עם הדו"ח בידיכם, והוא יערוך עבורכם את כל ביטולי הפוליסות, השינויים והוזלות המחיר הנדרשות, ויציע לכם הצעות משתלמות עבור ביטוחים שחסרים לכם.

 

דוח הר הביטוח התריע על מחיר גבוה, האם עליי לדאוג למעבר חברה?

לא בהכרח. יתכן ובאותה החברה שבה אתם מבוטחים, ישמרו אתכם באמצעות הוזלה משמעותית על הפרמיה החודשית אותה אתם משלמים.

בנוסף, לא רק המחיר משחק תפקיד, אלא כמובן, גם השירות. יתכן ואתם מעדיפים לשלם יותר עבור חברה שמעניקה שירות טוב יותר.

המדינה הקימה עבורכם את "מדד השירות", שהוא למעשה רשימה של פרמטרים מספריים חד ערכיים שלפיהם ניתן ציון שירות עבור כל חברות הביטוח, ועבור כל מוצר ביטוח שקיים. על פי "מדד השירות", תוכלו לראות את אחוז התביעות שמאושרות ומשולמות לתובעים, מהירות הטיפול הממוצע בתביעות, ציוני סקרי שביעות רצון של הלקוחות המבוטחים, ציון שלילי בגין תלונות של המבוטחים שהגיעו לידי רשות שוק ההון, ונתונים בנוגע לזמני המתנה טלפונית במוקדי השירות של חברת הביטוח.

במידה וההפרשים על תשלומי פרמיה חודשית המוצעים לכם אינם גדולים, ואתם רואים שמדד השירות של חברה מסוימת בביטוח המדובר טוב יותר, יתכן ועדיף לשלם מעט יותר.

לבדיקת הר הביטוח לחצו כאן.

לביצוע בדיקה אונליין ללא עלות

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

אפלקציות תשלומים ביט, פפר פיי ופייבוקס

בשנים האחרונות, נכנסו לחיינו אפליקציות התשלומים בסערה. פיי בוקס, ביט, פפר – כולם כבר יודעים ולכולם כבר יש, וכולם משתמשים פעילים שנהנים מהנוחות והקלילות שבשימוש.

מה זה איי די אל בביטוח סיעודי

ADL זהו מספר פעולות אשר נקובות בפוליסת הסיעוד שכאשר המבוטח אינו יכול לבצע אותן בעצמו, הוא זכאי לקבל את תגמולי הביטוח בהתאם לפוליסת הביטוח הסיעודי

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

מאמרים נוספים בנושא ,