EMI מקבוצת הראל

תאריך פרסום :
תגובות :0תגובות

חברת EMI היא גורם ייחודי בשוקי הביטוח והמשכנתאות המקומיים, מדובר על חברת ביטוח שמתוקף רישיון המבטח שלה מותר לה לעסוק רק בתחום ביטוח משכנתאות.

חברת EMI היא חברה בת בעלות מלאה של חברת הביטוח הראל, חברה ציבורית שנסחרת בבורסת תל אביב. לקוחות EMI מקבוצת הראל הם גם הבנקים וגם ציבור הלווים שמבקש לקבל משכנתאות בתנאי מימון גבוהים יותר.

מודל הפעילות של EMI מקבוצת הראל

חברת EMI החלה את פעילותה בישראל בשנת 1998, כאמור, החברה היא חברת ביטוח והלקוחות אותם היא מבטחת הם כל הבנקים בישראל ועוד גופים פיננסיים שקיבלו אישור מבנק ישראל לספק הלוואות משכנתא. המוצר העיקרי שאותו משווקת EMI מקבוצת הראל הוא ביטוח אשראי לנכסי מגורים שמובטחים במשכנתא.

ביטוח משכנתא שמספקת חברת EMI מאפשר בפועל לבנקים לספק ללווים תנאי מימון גבוהים הרבה יותר מאשר המגבלה של 60% שהעמיד בנק ישראל, הבנקים יכולים להציע מימון של עד 95% בעזרת השירות של EMI שמבטח אותם מפני חדלות פירעון של משכנתאות גדולות.

הפיצוי אותו מעניקה EMI לבנקים המלווים הוא למעשה עבור אותם אחוזי מימון נוספים מעבר למה שהבנק מוכן או יכול לתת ללווים, EMI מקבוצת הראל מעניקה לבנק פיצוי במקרים של אי פירעון הלוואות המשכנתא ולאחר מימוש הנכס על ידי הבנק – המלווה מקבל את הבעלות על הנכס, מוכר אותו להחזר ההלוואה, כאשר EMI מעניקה לו פיצוי נוסף מעבר לסכום המימוש.

השירות של EMI מבחינת לווי המשכנתאות

עד עתה סקרנו בעיקר את חלקה של EMI מקבוצת הראל עבור הבנקים המלווים, אך כאמור החברה מציעה גם שירות ללווים עצמם תמורת תשלום פרמיה כלשהי.

לווים אשר אין ברשותם מספיק הון עצמי לרכישת נכס מגורים כלשהו או שהם לא רוצים להעמיד סכום גבוה של הון עצמי זקוקים לאחוזי מימון גבוהים מאוד שמהווים את רוב עלות הרכישה. EMI מאפשרת ללקוחות לקבל מימון של עד 95% עם העמדת הון עצמי של 5% בלבד לצורך הרכישה, זאת בצורת הלוואת משכנתא מוגדלת מהבנקים וללא ערבים או העמדת ביטחונות נוספים.

חברת EMI מקבוצת הראל אינה מהווה צד לגבי תנאי המשכנתא ונושא זה הוא רק בין הבנק המלווה ללווים עצמם, לחברה אין קשר או כוח השפעה על המשכנתא עצמה מבחינת תנאיה וכדומה וכמו כן שעבוד הנכס הוא רק בין הבנק ללווה וללא קשר ל- EMI.

השירות ש- EMI מקבוצת הראל מעניקה ללווי המשכנתאות הוא תמורת תשלום פרמיה חודשית שמתווספת להחזרי המשכנתא החודשיים, מחזירים את ההלוואה לבנק ובנוסף משלמים סכום קטן (ביחס להחזר) בכל חודש לטובת הביטוח שמציעה EMI לבנק המלווה שמעניק אחוזי מימון גדולים מאשר המקובל בשוק. הפרמיה לטובת EMI נקבעת על פי המסלול בו נמצא הלקוח וכמובן שעל פי סכום המשכנתא ואחוז המימון שהתקבל.

כמו כן, EMI מציעה לקבל הלוואות לכל מטרה מהבנקים בהיקפים גדולים יחסית על בסיס שעבוד נכסים בבעלות הלווים.

מסלולי שירות של EMI מקבוצת הראל

  • EMI קלאסיק: המסלול הרגיל, מאפשר לקבל משכנתא של עד 95% בעלות חודשית בסיסית.
  • EMI גולד: מסלול יוקרתי יותר שמציע מימון של עד 95% עבור סכומים גדולים יותר ובפרמיה חודשית זולה יותר.

המסלולים של EMI מחייבים רמת הכנסה נטו מינימאלית ואחוז החזר שלא יעלה מעבר ל-35% מהוצאות הלווים, EMI מציעה להגדיל את אחוזי המימון אך גם מוודאת כי הלווים אכן יוכלו להחזיר את ההלוואה ולא ייקחו אשראי שהוא מעבר ליכולתם הכלכלית וזהו יתרון משמעותי של השירות.

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

צפיות: 13
רקע קצר על משכנתא לדירה יד שניה בטאבו
רוב עסקאות הנדל"ן בישראל הינם עסקאות יד שניה, נכון לשנת 2017 מתוך כ 125,000 עסקאות הנדל"ן בישראל כ 35,000 היו
תאריך :
צפיות: 9
כמו כל הישראלים המתגוררים בישראל, גם תושבים שחוזרים אליה לאחר שנים של שהיה בחו"ל זקוקים למקום מגורים של קבע.
תאריך :
צפיות: 3
https://www.youtube.com/watch?v=0PBwVQrTMGAמשכנתאות הן הדרך הנפוצה ביותר במהלך מימון עסקה של רכישת נכסים יקרים.
תאריך :
צפיות: 3
https://www.youtube.com/watch?v=UgcqmWlGu6w

שוק ההלוואות הישראלי מעולם לא היה מפותח כל כך כפי שהוא היום, ניתן לקבל הלוואות למימון כל פעילות וממגוון רחב של גורמים בנקאיים וחוץ בנקאיים.
תאריך :
צפיות: 2
בידו של הליך מיחזור משכנתא להשפיע באופן ניכר על מהלך חייכם הכלכליים.
תאריך :
צפיות: 1
כולנו מוטרדים מהמצב הכלכלי שלנו בשלבים שונים של החיים וזה בדרך כלל גם מה שמוביל אותנו לקנות דירה.

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

ענן תגיות

מאמרים נוספים בנושא