מתמקחים על המשכנתא

תאריך פרסום :
תגובות :0תגובות

בתקופה האחרונה אנו שומעים כל הזמן על מחירי הנדל"ן המאמירים, על התפתחותה של בועת נדל"ן ועל סביבת ריבית נמוכה שלא וודאי לאורך כמה זמן תישאר כזו. במציאות כזו של מחירי דירות יקרים מאוד ושוק משכנתאות צפוף עם תנאי ריבית לא וודאיים החשיבות של עריכת סקר שוק מקיף מקבלת משנה תוקף וכמובן שישנם הבדלים, לעיתים משמעותיים, בין מסלולי המשכנתא שניתן לקבל בבנקים השונים.

מעבר לביצוע של סקר שוק בין הבנקים השונים וכן השוואת משכנתאות, חשוב לדעת ולהבין כי אפשרי בהחלט להתמקח עם הבנק לגבי תנאי המשכנתא ולא לחסוך בירורים וניסיונות לקבל את ההצעה המשתלמת והמתאימה ביותר עבור כל לקוח ספציפי. בנוסף לחשיבות של להתמקח עם הבנק ולא להסתפק בנתונים היבשים שמוצעים לכם, כיום ידוע כי במסגרת סניפים שונים של אותו בנק יוצעו לכל לקוח תנאי משכנתא שונים בגלל שינויים כאלו ואחרים במבנה המסלול שיציע כל פקיד משכנתאות (שהרי הם כולם בני אדם) לאותו לקוח. לכן, מהיום, כולנו מתמקחים על המשכנתא!

להתמקח עם הבנק – המחירים עולים והמשכנתא גדולה

התחום של להתמקח עם הבנק לגבי תנאי ומסלול המשכנתא אינו מקובל עבור כל האנשים, כי התמקחות מקושרת בישראל לתחומי עסקים אחרים ולא לבנק. אך כאשר מחירי הדירות כה גבוהים וכל רוכשי הנדל"ן למגורים נאלצים לבחור אופציה של משכנתא מוגדלת יותר מכפי ששיערו בתחילה, זה הזמן להיפטר מתפיסות ישנו ומוטעות או מהמחשבה ש"לא נעים להתמקח".

התמקחות עם פקיד המשכנתאות בבנקים השונים יכולה במקרה הטוב להוביל להורדה של כמה עשיריות אחוז בריבית המשכנתא או הצעה שונה לחלוטין שתהיה זולה ומתאימה יותר ללקוח ובמקרה ה"רע" להתמקח עם הבנק יכול להוביל ללא כלום ולקבלת אותה הצעה אך הניסיון הוא חשוב ולרוב כן תקבלו הצעה משופרת בגלל התחרות העזה בין הבנקים.

להתמקח עם סניפים שונים של אותו הבנק

כפי שציינו, סניפים שונים של אותו הבנק יציעו לרוב תנאי משכנתא שונים למרות שאפשר לצפות (שלא בצדק) שכל בנק יציע את אותה הצעה פחות או יותר לאותו לקוח במסגרת כל סניפיו. ההצעה תלויה במידת ההיכרות של הסניף עם הלקוח, אם בכלל, ובעיקר בשיחת המכירות עצמה בין בלקוחות לפקיד המשכנתאות בסניף – בסופו של דבר, כל בירור לגבי משכנתא בבנק כלשהו הוא מפגש מכירות שבו הבנק מנסה למכור את המשכנתא האידיאלית עבורו ללקוח, ולא את המסלול הזול ביותר ללקוח.

לכן אפשר להתמקח עם הבנק במסגרת כמה סניפים שונים, ממש לא מומלץ לגשת לכל סניף באזור המגורים כי זה רק יחמיר את המצב המבלבל בלאו הכי. מבדיקות בלתי תלויות נמצא כי בין סניפים שונים של אותו הבנק (לגבי בנקי המשכנתאות המובילים) היו הבדלים שהגיעו למאות אלפי שקלים בין הצעות המשכנתא שהתקבלו.

נעזרים בחברת ייעוץ משכנתאות לקבלת הצעה בלתי תלויה

אם להתמקח עם הבנק קשה עבורכם או שכל תוספת של אינפורמציה לתהליך בקשת המשכנתא רק מבלבל ומסבך אתכם, אפשר בהחלט להיעזר בשירותיה של חברת ייעוץ משכנתאות פרטית. אלו גופים פרטיים ובלתי תלויים (כך הם אמורים להיות על מנת לספק שירות איכותי ומקיף) שמבצעים בדיקה פיננסית לגבי כל לקוח ומרכיבים עבורו את מסלול המשכנתא האידיאלי והאפשרי.

חברות ייעוץ משכנתאות רבות מבצעות עבור הלקוח את התהליך של להתמקח עם הבנק לגבי התנאים ובכל מקרה הלקוח אמור לצאת עם מסלול שיהיה המשתלם והמתאים ביותר למצבו הספציפי. לאחר קבלת המסלול האידיאלי מחברת הייעוץ הלקוח יכול לגשת לבנקים ולנסות להשיג את המסלול הקרוב ביותר לכך ולהיעזר גם לשלב זה בחברת הייעוץ. יועץ משכנתאות יעשה עבורכם את תהליך ההתמקחות והמשא ומתן.

מתמקחים על המשכנתא
Sending
User Rating 5 (1 vote)

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

צפיות: 6
יש לכם עסק ואתם רוצים שהוא ימשיך לשגשג למשך שנים ארוכות, בלי לספוג הפסדים ובלי להיקלע לסחרורים של תביעות, שיקום נזקים או כל תרחיש מאיים אחר שעשוי להשבית את הפעילות
תאריך :
צפיות: 171
השימוש בנכסים דיגיטליים על מנת לייצר הכנסה שוטפת למשק הבית הפך בשנים האחרונות למתודה מקובלת.
תאריך :
צפיות: 469
על פי סקר שבנק ישראל ערך, הישראלי הטיפוסי דווקא שמח שהבנק שלו עובר לתחום בנקאות דיגיטלית, הוא לא צריך בני אדם כדי לנהל את חשבון הבנק שלו, לפחות לא צריך
תאריך :
צפיות: 450
כחלק מרפורמה של משרד האוצר, בשנים האחרונות המשרד הכריז על 4 קרנות פנסיה כקרנות "נבחרות".
תאריך :
צפיות: 122
כל אדם שמעסיק עובד זר מחויב לחוקים קפדניים, ביניהם גם החובה לבטח את העובד למשך כל תקופת העסקתו.
תאריך :
צפיות: 101
בשנת 2008 בוצע שינוי חוקתי במדינה שהביא לירידה חדה בכמות החוסכים בקופות הגמל, שינוי זה מנע מהחוסכים את האפשרות למשוך את הכסף שחסכו באמצעות הקופה בפעימה אחת וכפה עליהם משיכת

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים

מאמרים נוספים בנושא