ייעוץ משכנתאות - מקצוענות זה שם המשחק

משכנתא ירוקה

לפני הכל, זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

בנייה ירוקה או אקולוגית היא בנייה חכמה, חסכונית באנרגיה ובאופן כללי בניה שהשאיפה בה היא לפגוע כמה שפחות בסביבה ובבריאות בתהליכי ייצור חומרי הגלם, בתהליך הבנייה עצמו ובשימוש בבית המגורים. משכנתא ירוקה נועדה לתת תנאים עדיפים מבחינה פיננסית לאנשים פרטיים שבוחרים לבנות את בית מגוריהם בצורה אקולוגית.

ראוי לציין שתהליך הבנייה האקולוגית הוא עדיין תהליך יקר יותר מאשר בנייה סטנדרטית, לכן הנושא של משכנתא ירוקה מקבל חשיבות גדולה אף יותר עבור אלו שבוחרים בשיטה זו. בנוסף, למרות שהשיטה יקרה יותר לביצוע, החזר ההשקעה מהיר הרבה יותר כי החיסכון בהוצאות אנרגיה ושאר הוצאות תפעוליות של הבית נמוכות משמעותית.

בנק הפועלים משיק משכנתא ירוקה

בנק הפועלים היה הראשון שהציע לציבור משכנתא ירוקה, עד תחילת שנת 2011 הפועלים הוא עדיין הבנק היחיד שמציע משכנתא ירוקה, בעוד ששאר הבנקים עדיין לא נכנסו לתחום חדשני וחשוב זה. סביר להניח כי העובדה שבנק הפועלים השיק ראשון מסלול משכנתא ירוקה קשורה גם לאג'נדות הסביבתיות שבעלת השליטה בבנק, שרי אריסון, מנה לקדם באופן פרטי ובאמצעות חברת אריסון השקעות שבשליטתה.

 

משכנתא ירוקה / זכאות ירוקה באמצעות בנק הפועלים

מסלול משכנתא ירוקה של בנק הפועלים נקרא גם מסלול זכאות ירוקה, כי המסלול זמין ומיועד ללקוחות הבנק שגם זכאים להטבת משכנתא תחת "זכאות פועלים". למרות שהשם של המוצר כמשכנתא ירוקה יכול ליצור את הרושם שמדובר על משכנתא מלאה שניתנת תחת הטבות לבנייה ירוקה, במציאות הבנק עדיין לא מתמרץ את התחום בצורה מקיפה כזו.

  • משכנתא ירוקה / זכאות ירוקה זמינה למי שרוכש או בונה דירה/בית על פי תקן הבנייה המתאים ובתנאי שהלווים זכאים להטבת זכאות פועלים (נגזרת מהיקף הפעילות בבנק).
  • המשכנתא הירוקה מעניקה ללווים ריבית עדיפה על 50,000 ש"ח מהמשכנתא הכללית.
  • ההטבה הירוקה מוענקת רק עבור סכום מהמשכנתא שבמסלול ריבית קבועה צמודה למדד או על בסיס ריבית הפריים.

 

הערות ודברים שיש לשים אליהן לב לגבי משכנתא ירוקה של בנק הפועלים

  • תקן הבנייה הירוקה שהדירה/בית חייבים להיות בנויים על פיו הוא ת"י 5281
  • על מנת לקבל משכנתא ירוקה בבנק חובה להיות לקוח קיים או לפתוח חשבון חדש בבנק.
  • הטבות הריבית של המשכנתא הן עבור 50,000 ש"ח נוספים מסך כל המשכנתא ומעבר לסכום שזכאי להטבות זכאות פועלים, כאשר תנאי ההלוואה של המשכנתא הירוקה חייבים להיות זהים לסכום שנלקח תחת זכאות פועלים.

 

משכנתא ירוקה לרכישת מערכת סולארית ביתית

בנק הפועלים, ובמקרה זה גם בנקים אחרים בעידוד המדינה, מציעים לקחת מעין משכנתא ירוקה עבור מערכת סולארית ביתית לייצור חשמל. בבנק הפועלים מסלול זה הוא לצד משכנתא רגילה לדירה/בית עצמם. חברת החשמל והמדינה מתחייבות לקנות את החשמל במחיר מיוחד וגבוה למשך 20 שנה על מנת לעודד ייצור חשמל נקי, לכן מדובר על השקעה יחסית בטוחה.

נושא אנרגיה סולארית לא יורד מהכותרות כאשר מחקרים מראים כי בעתיד עלות הפקת חשמל סולארי תהיה נמוכה מהמחיר של החשמל המסופק על ידי חברת חשמל – כולנו תקווה.

תנאים כלליים של משכנתא ירוקה למימון מערכת סולארית הם: 10-20 שנה, עד 100% מימון לרכישת המערכת, יש לשעבד את הנכס ולא את המערכת, אפשרות להלוואת בלון ושיעורי מימון כלליים של סך המשכנתא וההלוואות עד 80%

סוג נוסף של הטבה ירוקה לדיור

פיתרון נוסף שניתן לראות אותו כמעין משכנתא ירוקה מוצע ע"י חברת דוראל והחברה הסולארית שלה. החברה מציעה לרכוש בית בהרחבות קיבוציות כאשר על הבית מותקנת כבר מערכת סולארית ביתית – ההצעה מהווה משכנתא ירוקה כי מכירת החשמל אמורה לכסות את התשלומים החודשיים על המשכנתא עצמה לאורך 20 שנה.

להרחבה ====> אנרגיה סולארית כאן ועכשיו

לפני הכל, זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

שתפו את העמוד בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מאמרים אחרונים

קרקע להשקעה – סיכויים מול סיכונים

ציבור המשקיעים מחפש אחר אפיקי השקעה בעלי תשואה גבוהה מחד וסיכון נמוך מאידך. בשל כך השקעות בנדל"ן מהוות חלום רטוב בעבור משקיעים רבים אשר מעוניינים

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

דילוג לתוכן