משכנתא חוץ בנקאית

תאריך פרסום :
מחבר :0

נהוג לחשוב כי משכנתאות, שהן הלוואות לטווח ארוך ביותר למטרת רכישת דירה, ניתנות רק על ידי בנק למשכנתאות כמו בנק אדנים למשכנתאות, בנק ירושלים וכן הלאה. עם זאת, ישנן מספר אופציות נוספות אותן ניתן לכנות משכנתא חוץ בנקאית. אפשרויות אלה עשויות להיות שימושיות במיוחד לאנשים המוגבלים בבנק, לקבוצות רכישה המעוניינות במימון נוח ולאנשים המעוניינים לקחת משכנתא על נכס בנוסף למשכנתא שהם משלמים כבר עתה.

משכנתא חוץ בנקאית ניתנת על ידי חברות ביטוח ומימון חוץ בנקאית כגון כלל פיננסים, דלתא קפיטל, EMI ומנורה. לעתים לא מדובר במשכנתא אלא רק בהלוואת ביניים המסייעת ללקוח לרכוש נכס בהווה במטרה להעבירו לאחד מהבנקים למשכנתאות בעתיד כשייחלץ מהקשיים הכלכליים. לא תמיד מדובר באנשים שיכולת ההחזר שלהם נמוכה – הבנק עשוי לסרב לאשר משכנתא גם במקרים של פתיחת תיק בהוצאה לפועל והגבלת חשבון הבנק מסיבות אחרות.

הרפורמה בשוק ההון אשר פתחה את הדלת לחברות המימון

בשנת 1989 הרפורמה בשוק ההון אפשרה לראשונה לחברות ביטוח ופיננסים להעניק הלוואות בסכומים גבוהים ולפרקי זמן ארוכים במיוחד. בתחילה מספר חברות ביטוח כמו מגדל ו-EMI נכנסו לתחום, אך עם השנים הצטמצם מספר הגופים המעניקים מימון לטווח ארוך וכיום ישנם שני שחקנים מרכזיים בענף: דלתא קפיטל גרופ וכלל פיננסים.

מתן הלוואות משכנתא לאנשים שונים עשוי להיות השקעה משתלמת עבור משקיעים שונים, המעוניינים ברווח מהריבית או בנכס עצמו אשר יעוקל במקרה והחייב לא יוכל לעמוד בתשלומים.

מימון מחברת דלתא קפיטל גרופ

דלתא קפיטל גרופ מציעה הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים ולאנשים פרטיים למגוון מטרות ובתנאים משתנים. החברה מציעה גם סיוע בתחום המשכנתאות, בין אם מדובר בפתרון בעיה של תזרים מזומנים לתקופה קצרה, או בפריסת הלוואה בסכום גבוה לזמן ארוך במיוחד. הלוואה מסוג זה בנפרשת על פני עשר שנים או יותר היא למעשה משכנתא בפועל.

משכנתא של כלל פיננסים

כלל פיננסים היא החברה היחידה כיום המציעה משכנתא חוץ בנקאית מלאה, בגובה של עד 60% מערכו של הנכס ועד 80% במידה ומשלבים בין משכנתא חוץ בנקאית וביטוח משכנתא. המימון ניתן בדרך כלל כנגד שיעבוד הנכס במקרה של חוסר יכולת להחזיר את ההלוואה.

חברת כלל מציעה מספר מסלולי משכנתא בתנאים משתנים: משכנתאות צמודות מדד, צמודות מט"ח, משכנתאות בריבית פריים, בריבית קבועה ועוד. התנאים השונים עשויים להשפיע במידה רבה על סכום ההחזר הסופי, וזאת בהתאם לשינויים שיתרחשו בשוק ההון בשנים הארוכות בהן הלווה יחזיר את החוב לחברת המימון.

החיסרון: מחיר גבוה יותר

החיסרון הגדול של משכנתא חוץ בנקאית הוא שהיא יקרה יותר ברוב המקרים, ואינה מעניקה מימון מלא לקניית הנכס בחלקם. עם זאת, סוג זה של מימון עשוי להיות שימושי במיוחד עבור קבוצות רכישה וגופים עסקיים המעוניינים במימון לבניית מבנה או רכישת נכס, וכן עבור אנשים פרטיים אשר נתקלו בבעיות בקבלת משכנתא בערוץ המקובל יותר שהוא הבנק המסחרי למשכנתאות.

עיקר ההפרש במחיר הוא ביטוח משכנתא הגבוה יותר מזה שנדרש מהפונים לבנקים המסחריים. ביטוח זה נועד בין היתר להגן על הגוף המלווה מפני חוסר יכולת לעמוד בהחזר ההלוואה.

הפיתרון: יועץ משכנתא

בכל מקרה, כאשר מתכוונים לבצע צעד כלכלי כה קריטי וחשוב כמו קבלת מימון לרכישה או בנייה של דירה, מומלץ מאוד לפנות לייעוץ מקצועי שאמנם עולה כסף אך משתלם מאוד בטווח הארוך. חברות של יועצי משכנתא מתמחים בהתמקחות עם הגוף המלווה ועשויים להיטיב את העסקה הסופית ולחסוך ללקוחותיהם עשרות ואף מאות אלפי שנים כאשר מדובר בהלוואות לטווח של עשר, עשרים ואף שלושים שנים.

משכנתא חוץ בנקאית
Sending
User Rating 5 (2 votes)

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

שתפו את העמוד בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מאמרים אחרונים

צפיות: 6
יש לכם עסק ואתם רוצים שהוא ימשיך לשגשג למשך שנים ארוכות, בלי לספוג הפסדים ובלי להיקלע לסחרורים של תביעות, שיקום נזקים או כל תרחיש מאיים אחר שעשוי להשבית את הפעילות
תאריך :
צפיות: 171
השימוש בנכסים דיגיטליים על מנת לייצר הכנסה שוטפת למשק הבית הפך בשנים האחרונות למתודה מקובלת.
תאריך :
צפיות: 469
על פי סקר שבנק ישראל ערך, הישראלי הטיפוסי דווקא שמח שהבנק שלו עובר לתחום בנקאות דיגיטלית, הוא לא צריך בני אדם כדי לנהל את חשבון הבנק שלו, לפחות לא צריך
תאריך :
צפיות: 452
כחלק מרפורמה של משרד האוצר, בשנים האחרונות המשרד הכריז על 4 קרנות פנסיה כקרנות "נבחרות".
תאריך :
צפיות: 122
כל אדם שמעסיק עובד זר מחויב לחוקים קפדניים, ביניהם גם החובה לבטח את העובד למשך כל תקופת העסקתו.
תאריך :
צפיות: 101
בשנת 2008 בוצע שינוי חוקתי במדינה שהביא לירידה חדה בכמות החוסכים בקופות הגמל, שינוי זה מנע מהחוסכים את האפשרות למשוך את הכסף שחסכו באמצעות הקופה בפעימה אחת וכפה עליהם משיכת

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים