משכנתא בלון

תאריך פרסום :
תגובות :3תגובות

בתחום המשכנתאות נהוג לחשוב ולדבר על הלוואות ארוכות טווח, שבהן מחזירים בכל חודש לאורך הרבה שנים סכומים גדולים – ללא ספק הלוואה משמעותית אשר מכבידה לא מעט על הלווים.

אך יש אפשרות הלוואה אשר מתאים מאוד למצבים מסוימים ובהחלט יכול להיות פתרון המימון האולטימטיבי לרכישת נכס – זו משכנתא בלון. מדובר על פתרון של מימון ביניים, המאפשר לגשר על תקופה קצרה יחסית שבה יש צורך בסכום כסף גדול לביצוע רכישה אך עדיין לא קיבלתם סכום "סגור" שיוכל לשמש למטרה זו, למשל מחסכונות, קרנות השתלמות או מכירת נכס אחר.

הלוואת משכנתא בלון נקראת גם הלוואת גישור, משכנתא בולט או משכנתא עם גרייס. כמו כן, יש משכנתאות בלון מלא ומשכנתאות בלון חלקיות.

כל הבנקים המסחריים המציעים משכנתאות מציעים גם אפשרות של משכנתא בלון – כאשר חשוב מאוד להכיר אפשרות זו עבור המצבים הספציפיים בהם היא מהווה את הפתרון המתאים והיעיל ביותר.

מהותה של משכנתא בלון

משכנתא בלון מאפשרת לקבל סכום כסף משתנה, בהתאם לצורכי הלווים והמאפיינים הפיננסיים שלהם, כאשר בניגוד להלוואות ומשכנתאות אחרות שבהן מתחילים מיד להחזיר את הסכום בתשלומים חודשיים של קרן + ריבית, בהלוואות בלון אפשר להחזיר את הכסף רק בסיום התקופה.

משכנתאות בלון/בולט/גישור מוענקות לתקופות זמן קצרות יחסית, בגלל המאפיינים הייחודיים שלהן, כאשר זמן מקובל הוא שנה או שנתיים. אי אפשר לקבל הלוואת בלון לתקופה ארוכה של למשל 20-30 שנים, זאת בניגוד למשכנתאות רגילות.

משכנתא בלון מעניקה ללווים כסף המשמש לרכישת דירה או נכס למגורים, כאשר למעשה יש ללווים את הכסף הדרוש באופן פוטנציאלי – אלא שבנקודת הזמן הספציפית הזו הם עדיין לא יכולים לנצל את הכסף.

למי ובאילו מצבים משכנתא כזו מתאימה

משכנתא בלון מתאימה למי שמבקש לרכוש דירה ויש לו אמצעי פיננסי לממן את העסקה, אך פתרון זה אינו נגיש מיידית ולכן הלווה צריך מזומן להשלמת העסקה.

כך, מסלול משכנתא כזה מתאים לאלו המבקשים לרכוש דירה חדשה עוד לפני שהשלימו את מכירת דירתם הישנה וקבלת התמורה (חלק מהבנים מציעים מסלולים שונים להלוואות גישור אלו), למי שיש לו סכום מתאים סגור בתכנית חיסכון, קופת גמל, קרן השתלמות וכדומה אך הכסף משתחרר רק בעוד שנה למשל וכל אדם הזקוק למימון ביניים על מנת לגשר על התקופה לפני קבלת הכסף "שלו" מאפיקים אחרים.

בצורה זו הכספים שמשתחררים או מתקבלים אצל הלווה משמשים להחזרה של סכום המשכנתא במסלול הבלון.

סוגי משכנתאות בלון

באופן כללי ניתן לומר כי יש משכנתא בלון מלא ויש מסלול בלון חלקי. במסלול המלא הלווים מקבלים את הסכום הדרוש להם, כאשר בכל תקופת ההלוואה לא משלמים כלום לבנק אלא בסיום התקופה (1-2 שנים כאמור) מבצעים תשלום אחד שכולל את הקרן, הריבית וההצמדה.

במסלול של משכנתא בלון חלקי משלמים בכל חודש רק את הפרשי הריבית וההצמדה על סכום ההלוואה, כאשר את הקרן עצמה מחזירים רק בסיום התקופה בתשלום אחד. חלק מהמלווים מאפשרים תקופה מעט ארוכה יותר למסלולי בלון חלקי.

ברוב המקרים, משכנתא בלון תהיה בריבית קבועה וצמודה למדד המחירים לצרכן. כאשר בוחנים נטילת משכנתא בלון על פני מסלולי מימון אחרים, חשוב מאוד להיות בטוחים שאכן יהיה לכם הכסף לבצע את הפירעון הגדול בסיום התקופה, כאשר גם הבנק דורש כמובן הוכחה ברורה שהכסף קיים ואכן ישתחרר לפני סיום מועד פירעון ההלוואה.

במקרים הספציפיים הללו, משכנתאות בלון מהוות פתרון אטרקטיבי ונוח מאוד, הלוואה שלא מכבידה על הלווים לשנים רבות ומאפשרת לפתור את בעיית הזמנים בין שחרור הכסף לביצוע העסקה מוקדם יותר.

עוד כתבות מומלצות בנושא

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 49
נושאים של מיסוי הם בדרך כלל מסוג הדברים שהציבור בישראל לא אוהב להתעסק איתם.
תאריך :
צפיות: 66
חוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג – 1963, הינו חוק העוסק בזכות לפיצויי פיטורים בסיום העבודה. 

סעיף 14 לחוק זה, אשר כותרתו הינה "פיצויים ותגמולים", עוסק בחישוב פיצויי פיטורים כאשר במהלך העבודה
תאריך :
צפיות: 42
רכישת פוליסת ביטוח זו פעולה פשוטה, ורבות הן החברות שישמחו להציע את שירותיהן. לעומת זאת, ביטול פוליסת ביטוח אינה פעולה פשוטה כלל וכלל.
תאריך :
צפיות: 51
בעת האחרונה שיטת 'מימון המונים' תופסת תאוצה בקרב יזמים רבים. במסגרת השיטה, מיזמים רבים מגייסים כספים באמצעות השקעת כספים של אנשים פרטיים מקרב הציבור.
תאריך :
צפיות: 224
לא אחת אנו מתבקשים להמליץ כיצד לבחור חברה מסוימת או שירות כלשהו. בכל פעם שכזו, אנו מקפידים להדגיש את החשיבות של סקר שוק מקיף קודם לבחירה.
תאריך :
צפיות: 43
אף אחד מאתנו לא מאחל לעצמו אירועים כמו תאונת דרכים, גניבות, שריפות, מחלות קשות ועוד, אך זה עלול לקרות לכל אחד.

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים

מאמרים נוספים בנושא