משכנתא דרך חברת ביטוח

תאריך פרסום :
תגובות :0תגובות

שוק המשכנתאות בישראל נחשב לגדול מאוד, במיוחד ביחס לגודל האוכלוסייה. החלום להגיע לדירה מוביל אנשים רבים ובהם בעיקר זוגות צעירים, משפרי דיור וכאלה המחפשים דירות להשקעה לפנות לגופים העוסקים במימון הלוואות למטרות דיור.

באופן מסורתי, הגופים העיקריים בישראל שמספקים הלוואות לדיור הם הבנקים. מרבית הבנקים בישראל מחזיקים מחלקות שעוסקות במשכנתאות ובהן מגוון אנשי מקצוע אשר מתמחים בנושא. יש לציין שמומחיות הבנקים בתחום התרחבה לאחר שחל בישראל תהליך של מיזוג בין בנקים ייחודיים למשכנתאות כגון טפחות, משכן, אדנים ועוד לבין בנקים רגילים.

מרבית הבנקים למשכנתאות "נבלעו" בידי הבנקים המסחריים. מגמה זו שכבר הגיע לפני כמה שנים לכדי מיצוי לא הייתה סוף דבר במהפך העובר על עולם הפיננסים המתפתח.

במהלך 2013 חל שינוי נוסף. גופים פיננסיים גדולים החלו מספקים הלוואות משלהם לטובת אלה המעוניינים לרכוש בית, דירה או כל נכס נדל"ן אחר.

גופים אלה הם חברות הביטוח הגדולות. אומנם גופים אלה אינם מתקרבים לבנקים מבחינת סכומי הכסף המופנים לפלח המשכנתאות, אולם הם בהחלט מראים על מגמת צמיחה משמעותית.

חשוב לדעת

לפני שממהרים אל חברת הביטוח הקרובה בכדי לברר את האפשרות לקבל דרכם הלוואה לדיור מסוג משכנתא, כדאי לדעת שאין מדובר על פתרון טוב למי שהבנק סירב להלוות לו כספים בסכום גבוה.

למרות שהפיקוח על חברות הביטוח בתחום ההלוואות לדיור הדוק פחות מאשר הפיקוח שבנק ישראל מטיל על הבנקים בהקשר של אחוז המימון, סכומי ההלוואות וההחזר ביחס להכנסה, לא מדובר על "שוק פרוץ".

חברות הביטוח מקפידות על בדיקות משלהן, של כל לווה ולווה פוטנציאלי, לפני שמקבלים את השיק המיוחל. מי שהבנקים רואים ספק רב ביכולתו לעמוד בהחזרים החודשיים, קרוב לוודאי שלא יקבל סכום ניכר גם מחברות הביטוח השונות.

עם זאת, חשוב לקחת בחשבון גם את הצד השני של המטבע. חברות הביטוח הן גוף פיננסי עתיר משאבים והם בהחלט מעוניינים לגייס לווים חדשים ואיכותיים. במידה ומדובר על יחיד או משק בית שיש להם הכנסה קבועה, נכס איכותי שמועמד למשכון והיסטוריית אשראי נקיה, אזי מדובר בהחלט על אפשרות ששווה לבדוק אותה. בכל מקרה, מומלץ בחום לקחת ייעוץ משכנתאות מקצועי וכך לקבל החלטה טובה יותר.

כדאי להשוות מחירים

כיום כבר ידוע שלפני לקוחים משכנתא צריך לבדוק היטב היטב את התנאים השונים. חשוב לבדוק את מסלולי המימון השונים, חשוב לבדוק את ההלוואות הצמודות והלא צמודות, את ההלוואות בריבית הפריים, את ההלוואות עם תחנות היציאה וכן הלאה.

בנוסף, חשוב לבדוק גם אילו בטחונות דורש המממן – האם די בדירה המשועבדת, האם צריך להוסיף גם ערבים? מהו אחוז הריבית ביחס לשוק? מה קורה אם רוצים לפרוע את ההלוואה, כולה או חלקה לפני תאריך הסיום שעליו הוסכם?

ההשוואה בין בנקים שונים וכפי שראינו, גם קבלה של הצעה מתחרה מחברת ביטוח, מעלה תוצאות מפתיעות. למרות שמדובר על מוצר בסיסי דומה, האפשרויות רבות וההבדל בתנאים גדול מאוד. למעשה, אפילו המהירות שבה ניתן לצאת מהבנק או מחברת הביטוח עם שיק ביד יכולה להיות שונה מאוד בין גוף אחד למשנהו.

נקודה נוספת שמצריכה התייחסות היא אחוז המימון שניתן לקבל. בעבר הלא רחוק, ניתן היה לקבל די בקלות אחוז מימון גבוה יחסית, ביחס לשווי הנכס שאותו רוכשים. לווים מסוימים קיבלו עד תשעים אחוזי מימון ולעיתים גם יותר מכך. כיום, לעומת זאת, הוקשחו התנאים ולרוב אחוז המימון נמוך יותר. יש סבורים שחברות הביטוח אחוז המימון נמוך, אפילו יותר מזה שבבנקים, אבל למי שלא צריך מימון מכסימלי, ויש לו הון עצמי סביר, בהחלט יכול להביא בחשבון משכנתא מחברת ביטוח.

ראו גם:

הלוואה לכל מטרה

משכנתא דרך חברת ביטוח
Sending
User Rating 5 (1 vote)

עוד כתבות מומלצות בנושא

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

צפיות: 7
יש לכם עסק ואתם רוצים שהוא ימשיך לשגשג למשך שנים ארוכות, בלי לספוג הפסדים ובלי להיקלע לסחרורים של תביעות, שיקום נזקים או כל תרחיש מאיים אחר שעשוי להשבית את הפעילות
תאריך :
צפיות: 171
השימוש בנכסים דיגיטליים על מנת לייצר הכנסה שוטפת למשק הבית הפך בשנים האחרונות למתודה מקובלת.
תאריך :
צפיות: 469
על פי סקר שבנק ישראל ערך, הישראלי הטיפוסי דווקא שמח שהבנק שלו עובר לתחום בנקאות דיגיטלית, הוא לא צריך בני אדם כדי לנהל את חשבון הבנק שלו, לפחות לא צריך
תאריך :
צפיות: 452
כחלק מרפורמה של משרד האוצר, בשנים האחרונות המשרד הכריז על 4 קרנות פנסיה כקרנות "נבחרות".
תאריך :
צפיות: 122
כל אדם שמעסיק עובד זר מחויב לחוקים קפדניים, ביניהם גם החובה לבטח את העובד למשך כל תקופת העסקתו.
תאריך :
צפיות: 101
בשנת 2008 בוצע שינוי חוקתי במדינה שהביא לירידה חדה בכמות החוסכים בקופות הגמל, שינוי זה מנע מהחוסכים את האפשרות למשוך את הכסף שחסכו באמצעות הקופה בפעימה אחת וכפה עליהם משיכת

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים

מאמרים נוספים בנושא