משכנתאות בנק ערבי ישראלי

רוצה לדבר עם יועץ משכנתאות?

בנק ערבי ישראלי מקבוצת בנק לאומי מכניס שירות חדש לסל המוצרים והשירותים הבנקאיים שלו מתחילת שנת 2011, הבנק יחל להציע ללקוחותיו משכנתאות לרכישת ובניית נדל"ן למגורים.

בנק ערבי ישראלי שייך בבעלות מלאה לבנק לאומי והוא מתמחה במתן שירותים בנקאיים למגזר הערבי בישראל, הבנק מחזיק 30 סניפים באזור הצפון ובאזור המשולש. פעילות הבנק מתרכזת רק במגזר הערבי הכללי – מוסלמים, נוצרים ודרוזים. בנק ערבי ישראלי הוקם בשנת 1960 ובשנת 1971 נמכר לבנק לאומי שאליו הוא שייך עד היום, הבנק מהווה חלק משמעותי מקבוצת לאומי מכיוון שהוא מתמקד במגזר גדול באוכלוסייה הישראלית.

לקוחות הבנק דרשו משכנתאות ישירות מהבנק

ההחלטה של דירקטוריון הבנק בראשות המנכ"ל דני גיטר והיו"ר שמואל זוסמן להתחיל להציע משכנתאות של בנק ערבי ישראלי נבעה עקב דרישה של לקוחות הבנק במגזר הערבי שרצו פיתרון משכנתאות ישירות מהבנק. עד 2011 לקוחות הבנק שרצו לקבל הלוואת משכנתא מהבנק עצמו קיבלו את כל שירותי המשכנתאות מבנק לאומי למשכנתאות בסניפי בנק לאומי ברחבי הארץ.

מכשול מהותי בתחום המשכנתאות לגבי המגזר הערבי ושאותו מנסה לפתור הבנק עם משכנתאות של בנק ערבי ישראלי הוא בכך שמבני מגורים רבים במגזר אינם בנויים עם אישורים והסדרה מתאימה ולכן אין בפועל אפשרות לקבל עליהם משכנתא, כי הם לא רשומים בפועל, כי הבעלות לא ברורה, כי אין אישורי בנייה וכדומה. משכנתאות של בנק ערבי ישראלי אמורות לפתור בעיה זו בצורה כלשהי והנהלת הבנק מנסה להגיע לפתרונות משפטים יצירתיים שיעמדו במבחן המציאות והרגולוטור. הצעה אחת לגבי משכנתאות של בנק ערבי ישראלי על נכסים לא מוסדרים היא משכון הזכויות החוזיות של מקבל המשכנתא ובעל המבנה.

משכנתאות של בנק ערבי ישראלי עם הגב של בנק לאומי

היותו של בנק ערבי ישראלי חלק מקבוצת בנק לאומי מקנה לו יתרונות רבים ובעיקר חוסן פיננסי וניהולי גדול. למרות שמבחינת משכנתאות של בנק ערבי ישראלי הבנק יהיה כמובן שחקן קטן וחדש בשוק המשכנתאות הישראלי, הוא ייהנה מהגב הפיננסי האיתן ומהניסיון של בנק לאומי למשכנתאות. בנק לאומי הוא הגורם השני מבחינת פעילות משכנתאות במשק הישראלי, אחרי מזרחי טפחות שמוביל את התחום. לאומי למשכנתאות העניק משכנתאות בהיקף של כ-11.3 מיליארד ש"ח עד סיום הרבעון השלישי של 2010 והציג גידול של 33% מהיקף המשכנתאות של התקופה המקבילה ב-2009.

משכנתאות של בנק ערבי ישראלי כחלק ממגמה בשוק הבנקאי

התחלת שיווקן של משכנתאות של בנק ערבי ישראלי היא חלק ממגמה מסוימת שניתן לראות בשוק הבנקאי בישראל בשנה האחרונה, מגמה של כניסת בנקים קטנים ומתמחים ששייכים לבנקים הגדולים לתחום המשכנתאות באופן עצמאי. בשנת 2010 ולפני ההודעה לגבי משכנתאות של בנק ערבי ישראלי גם הבנקים הקטנים של קבוצת הבנק הבינלאומי הודיעו על התחלת שיווק משכנתאות – בנק אוצר החייל ובנק מסד.

מגמה זו, שמשכנתאות של בנק ערבי ישראלי ממשיכות ומקדמות אותה, היא חלק מהתחרות הגבוהה בתחום המשכנתאות בישראל. כל הציבור רוצה לרכוש דירות וכל הבנקים המסחריים מציעים שירותי משכנתאות ולכן כל לקוח חשוב וההתאמה למגזרים מסוימים, כמו מורים על ידי בנק מסד או המגזר הערבי על ידי משכנתאות של בנק ערבי ישראלי, מעניקה יתרון לבנק הראשי מול יתר השחקנים בשוק.

עיקר המלחמה בשוק המשכנתאות היא בין לאומי לפועלים שמתחרים על המקום השני אחרי מזרחי טפחות בתחום זה. משכנתאות של בנק ערבי ישראלי צפויות לסייע ללאומי במאבק על נתחי שוק המשכנתאות.

משכנתאות בנק ערבי ישראלי
Sending
User Rating 5 (1 vote)
אדמין

אדמין

השאר תגובה

קצת עלינו

שקוף הינו אתר המרכז בתוכו מידע רב בתחום המשכנתאות בישראל. אנו עובדים עם יועצי משכנתאות בעלי נסיון רב, בפריסה ארצית. במידה ותרצו, תקבלו מפגש בביתכם ללא עלות עם יועץ משכנתאות בכיר. השאירו פרטים באתר ונציג יחזור אליכם עם כל הפרטים.

רוצה לשוחח עם יועץ משכנתאות?

פוסטים נוספים

לקבלת ייעוץ משכנתאות ללא התחייבות מלאו פרטים עכשיו!