מסחר בחוזי הפרשים על מניית אפל

תאריך פרסום :
תגובות :3תגובות

חברת אפל המוכרת שהוקמה בשנת 1976 על ידי סטיב ג'ובס, סטיב ווזניאק ורונלד ויין, מוכרת בזכות המחשבים הניידים שלה והיא אחת החברות הגדולות בעולם בתחום הטלפונים החכמים. כולם מכירים את הצלחת הטלפון החכם שלה ה- iPhone. כמו כן, היא מייצרת שורה של מוצרים טכנולוגים כמו מחשבים ניידים, אייפד, אייפוד, אוזניות אייר-פוד ועוד.

היקף הכנסות אפל לרבעון השני בשנת 2019 היו כ- 58 מיליארד דולר והיא מציגה רווח נקי למניה בסך של 2.46 דולר. שווי שוק של חברת אפל הוא מעל ל-1 טריליון דולר.  טים קוק הוא מנכ"ל החברה הנוכחי.

המניה של חברת אפל נסחרת בבורסת הנאסד"ק האמריקאית וסימולה הוא AAPL. המנייה נמצאת בעלייה בשנים האחרונות והיא נחשבת להשקעה לטווח ארוך אשר עשויה להוביל לתשואה טובה בתנאי שמוצרי החברה ימשיכו להיות מבוקשים והחברה תמשיך להתחדש במוצרים אטרקטיביים. זוהי מניה מבוקשת והיא ניתנת לרכישה באמצעות ברוקרים, בתי השקעות או בנקים בעלי גישה לבורסה בארה"ב. אפשרות נוספת לרכישת המניה היא על ידי רכישת חוזה הפרשים – CFD.

סטטיסטיקות

מהו מסחר בחוזי הפרשים?

CFD ובשמו המלא Contracts for Difference הוא חוזה הפרשים המהווה מכשיר פיננסי מתקדם שסיכון בצידו.

רכישת חוזה הפרשים היא למעשה רכישת הפרש. בעסקת CDF אין רכישה של נכס המניה אלא מבצעים רכישה של חוזה לרכישת מניה במחיר אשר תלוי בהפרש בין המחיר הקבוע בחוזה ובין המחיר בפועל במועד הקבוע לביצוע העסקה. מסחר בחוזי הפרשים מאפשר הזדמנות לרווחים גבוהים בצד סיכון להפסדים אך עם אפשרות הגבלת ההפסד מראש.

יתרונות לביצוע עסקאות של חוזי הפרשים:

  • ניתן לבצע עסקאות בעלויות נמוכות.
  • אין צורך בהעברת ניירות, בעמלות או במסים.
  • לבצע השקעות עם מינוף, אמנם ככל שהמינוף גבוה יותר – כך גדל הסיכון להפסד.
  • אפשרויות רבות למסחר.

מסחר בחוזי הפרשים CFD על מניית אפל

מחיר המניה הגבוה של אפל מגביל לעתים את המשקיע בכמות המניות שהוא יכול לרכוש. לכן אם ההערכה של המשקיע היא לעליית מחיר המניה של אפל יכול המשקיע לרכוש כמות גבוהה של מניות, בערך כולל גבוה, במינוף עליו יחליט וללא השקעת הון גדולה. ככל שהמינוף גבוה והעסקה מוצלחת הרווח גבוה אך כך גם הסיכון להפסד גבוה יותר.

חשוב לזכור שבגלל התנודתיות המסכנת את ההשקעה, מסחר בחוזי הפרשים על מניית אפל יכול להיות מתאים להשקעות לטווח קצר.

על המשקיע במניית אפל להיות ער לתנודתיות שערי המניה אשר מושפעים מגורמים שונים ביניהם: הסכמי סחר בין סין לארצות הברית ושינויים הקשורים במיסוי וזאת משום שאחד מנתחי ההכנסות הגדולים של אפל מקורו בסין.

גורם נוסף הוא השוק התחרותי בו היא פועלת. אפל מתמודדת עם חברות ענק על כספו של הצרכן במגוון תחומים בהם היא פועלת.

פרסום הדו"חות הכספיים הרבעוניים ופרסומים של דו"חות פיננסיים אחרים משפיעים על מחיר המניה. משקיעים ואנליסטים עוקבים בתשומת לב אחר התוצאות הכספיות מדי רבעון ואחר שינויים בביצועים העסקיים.

לסיכום, רכישת מניית אפל של אחת החברות החזקות בעולם אפשרית על ידי השקעה ישירה בנכס המניה או על ידי רכישת חוזי הפרשים לביצוע מסחר במנייה עם מינוף. מומלץ מאד למשקיע לקחת בחשבון את הסיכון להפסד, הכרוך במסחר ממונף.

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 23
מידי שנה מקבלים עובדים רבים במדינת ישראל הפחתה בתשלום המס, בגין נקודות זכות ממס הכנסה.
תאריך :
צפיות: 20
החיסכון הפנסיוני שומר את סכום הכסף הגדול ביותר שכל אחד מאיתנו יצבור במהלך חייו.
תאריך :
צפיות: 14
בזמן שאתם קוראים את הכתבה הזו, כנראה שאתם עוד לא יודעים כי סביר שיש לכם חשבון במס הכנסה בו שוכבים אלפי שקלים שרשויות המס חייבות לכם.
תאריך :
צפיות: 25
אחת המעטפות המבאסות הנוחתות בתיבת הדואר שלנו היא ההזמנה לטסט לרכב.
תאריך :
צפיות: 24
השכרה של רכב בחו"ל מאפשרת לנו ניידות, תחושה של עצמאות וחופש, אפשרות להגיע למקומות רבים שאליהם קשה להגיע בתחבורה ציבורית, נוחות, ואפשרות להכיר את היעד שבחרתם בקצב שלכם.
תאריך :
צפיות: 16
האוטו במוסך, אתם נוסעים לטיול רחוק והמכונית המשפחתית לא מכילה את כולם כולל המטען, מכרתם את הרכב הישן והרכב החדש עדיין לא הגיע, הוצאות אחזקת הרכב כבדות עליכם, החלטתם למכור

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים

מאמרים נוספים בנושא