מניית טסלה: האם החברה תשנה את העתיד?

תאריך פרסום :
תגובות :3תגובות

חברת טסלה הינה חברה אמריקאית שתחום העיסוק שלה הינו ייצור רכבים הממונעים על חשמל ופיתוח טכנולוגיות לייצור אנרגיה נקייה. למי שאינו מבין הרבה ברכבים או בתחום האנרגיה הדבר לא אומר הרבה. אבל חשוב מאוד להבין, בתקופה של תחילת שנות ה-2000, התקופה בה טסלה הוקמה, העולם נמצא בתחילתו של משבר אקלים שמחריף בכל שנה עוד ועוד. 

בנוסף למשבר האקלים, שבו שימוש בנפט נחשב לאנרגיה מזהמת מאוד וישנו חשש לתקופה בה הנפט יגמר.

ישנו גם פן פוליטי, כל המעצמות מחפשות את הדרך לא להיות תלויות באף גורם חיצוני להן. אם נסתכל על תחום הנפט, מרבית הנפט מופק בשטחים של מדינות ערב.

בכל פעם שישנו משבר פוליטי הכולל בתוכו את המדינות הללו, ייצוא הדלק יורד ומחירי הדלק עולים משמעותית. כמו כן, ישנן סכנות של העברת הנפט בין אם הפחד מזיהום של הסביבה במקרה של תקלה ובין אם בשל בעיות ביטחוניות ואיומים על מכליות הנפט.

לכן כשבשנת 2003 הוקמה חברה בעלת חזון לפיתוח רכבים הממונעים על חשמל משקיעים רבים היו בטוחים שמדובר בפריצת הדרך הבאה ושזו המנייה הטובה ביותר לקנייה. 

 

מניית טסלה: ההבדל בין המצוי לרצוי

על הנייר מדובר בהחלט במנייה שכדאי לקחת את הסיכון ולרכוש בהקדם. הרווח נראה ברור מאליו. העולם שלנו מתקדם לכיוון של אנרגיה נקייה בכל התחומים, אז אחת החברות החלוצות בתחום חייבת להתפתח ולהיות חברה רווחית ביותר. 

הבעיה שזה לא המצב שנוצר בפועל, מלבד העובדה שרק בשנת 2017 החברה השיקה לראשונה רכב חשמלי שמותאם במחיר לקונה הממוצע, מה שהגביל את השוק שלהם בצורה משמעותית מאוד עד אותו העת. גם נראה כי לאורך כל השנים שהחברה קיימת היא לקחה על עצמה לוחות זמנים צפופים ולא ראליים. 

בנוסף לבעיות הספציפיות של החברה עצמה, גם המגמה הבינלאומית שלה ציפו לא התרחשה. שילוב של מחסור בתשתיות מתאימות לרכבים חשמליים, בתוספת עם מחיר גבוה של הרכבים הובילו לכך שכיום מרבית הרכבים הנוסעים על הכביש עדין מופעלים על דלק. 

 

מניית טסלה: פרסום ותחזיות שליליות

לאורך השנים רבים מהאנליטיים והמומחים בתחום צפו לחברה ירידות דרסטיות ונפילות מאוד משמעותיות בערכי המניות.

הערכות השליליות הללו נבעו מכך שהחברה לא עמדה ביעדים אותם הציבה לעצמה. בנוסף לכך לאורך השנים בהם היא קיימת היו לא רק מספר בודד של רבעוניים בהם הרווח היה חיובי. 

כל אלו בנוסף לפרסומים שליליים מאוד לאורך השנים, גם בתחום הרכב וגם על איכות ההתקנים הסולריים והעבודה הבלתי מקצועית של עובדי החברה, אכן הובילו לירידה משמעותית בערכי המניות של החברה. 

בשנה האחרונה הייתה ירידה של כ-30% בתשואה של המנייה. עם זאת, לאורך השנים רואים תנודתיות בערך המנייה של החברה, ואומנם היא אינה מניית הזהב כמו שציפו, היא גם לא קרסה לחלוטין.

בדעתי האישית, עדין לא ראינו את סוף הסיפור עם החברה הזו ובהחלט שווה להמשיך ולעקוב אחר התנודות בשוק, אולי עוד נמצא כאן את מניית הזהב.

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 23
מידי שנה מקבלים עובדים רבים במדינת ישראל הפחתה בתשלום המס, בגין נקודות זכות ממס הכנסה.
תאריך :
צפיות: 15
החיסכון הפנסיוני שומר את סכום הכסף הגדול ביותר שכל אחד מאיתנו יצבור במהלך חייו.
תאריך :
צפיות: 14
בזמן שאתם קוראים את הכתבה הזו, כנראה שאתם עוד לא יודעים כי סביר שיש לכם חשבון במס הכנסה בו שוכבים אלפי שקלים שרשויות המס חייבות לכם.
תאריך :
צפיות: 18
אחת המעטפות המבאסות הנוחתות בתיבת הדואר שלנו היא ההזמנה לטסט לרכב.
תאריך :
צפיות: 18
השכרה של רכב בחו"ל מאפשרת לנו ניידות, תחושה של עצמאות וחופש, אפשרות להגיע למקומות רבים שאליהם קשה להגיע בתחבורה ציבורית, נוחות, ואפשרות להכיר את היעד שבחרתם בקצב שלכם.
תאריך :
צפיות: 11
האוטו במוסך, אתם נוסעים לטיול רחוק והמכונית המשפחתית לא מכילה את כולם כולל המטען, מכרתם את הרכב הישן והרכב החדש עדיין לא הגיע, הוצאות אחזקת הרכב כבדות עליכם, החלטתם למכור

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים

מאמרים נוספים בנושא