מניית טסלה: האם החברה תשנה את העתיד?

תאריך פרסום :
מחבר :מערכת שקוף

חברת טסלה הינה חברה אמריקאית שתחום העיסוק שלה הינו ייצור רכבים הממונעים על חשמל ופיתוח טכנולוגיות לייצור אנרגיה נקייה. למי שאינו מבין הרבה ברכבים או בתחום האנרגיה הדבר לא אומר הרבה. אבל חשוב מאוד להבין, בתקופה של תחילת שנות ה-2000, התקופה בה טסלה הוקמה, העולם נמצא בתחילתו של משבר אקלים שמחריף בכל שנה עוד ועוד.

בנוסף למשבר האקלים, שבו שימוש בנפט נחשב לאנרגיה מזהמת מאוד וישנו חשש לתקופה בה הנפט יגמר.

ישנו גם פן פוליטי, כל המעצמות מחפשות את הדרך לא להיות תלויות באף גורם חיצוני להן. אם נסתכל על תחום הנפט, מרבית הנפט מופק בשטחים של מדינות ערב.

בכל פעם שישנו משבר פוליטי הכולל בתוכו את המדינות הללו, ייצוא הדלק יורד ומחירי הדלק עולים משמעותית. כמו כן, ישנן סכנות של העברת הנפט בין אם הפחד מזיהום של הסביבה במקרה של תקלה ובין אם בשל בעיות ביטחוניות ואיומים על מכליות הנפט.

לכן כשבשנת 2003 הוקמה חברה בעלת חזון לפיתוח רכבים הממונעים על חשמל משקיעים רבים היו בטוחים שמדובר בפריצת הדרך הבאה ושזו המנייה הטובה ביותר לקנייה.

 

מניית טסלה: ההבדל בין המצוי לרצוי

על הנייר מדובר בהחלט במנייה שכדאי לקחת את הסיכון ולרכוש בהקדם. הרווח נראה ברור מאליו. העולם שלנו מתקדם לכיוון של אנרגיה נקייה בכל התחומים, אז אחת החברות החלוצות בתחום חייבת להתפתח ולהיות חברה רווחית ביותר.

הבעיה שזה לא המצב שנוצר בפועל, מלבד העובדה שרק בשנת 2017 החברה השיקה לראשונה רכב חשמלי שמותאם במחיר לקונה הממוצע, מה שהגביל את השוק שלהם בצורה משמעותית מאוד עד אותו העת. גם נראה כי לאורך כל השנים שהחברה קיימת היא לקחה על עצמה לוחות זמנים צפופים ולא ראליים.

בנוסף לבעיות הספציפיות של החברה עצמה, גם המגמה הבינלאומית שלה ציפו לא התרחשה. שילוב של מחסור בתשתיות מתאימות לרכבים חשמליים, בתוספת עם מחיר גבוה של הרכבים הובילו לכך שכיום מרבית הרכבים הנוסעים על הכביש עדין מופעלים על דלק.

 

מניית טסלה: פרסום ותחזיות שליליות

לאורך השנים רבים מהאנליטיים והמומחים בתחום צפו לחברה ירידות דרסטיות ונפילות מאוד משמעותיות בערכי המניות.

הערכות השליליות הללו נבעו מכך שהחברה לא עמדה ביעדים אותם הציבה לעצמה. בנוסף לכך לאורך השנים בהם היא קיימת היו לא רק מספר בודד של רבעוניים בהם הרווח היה חיובי.

כל אלו בנוסף לפרסומים שליליים מאוד לאורך השנים, גם בתחום הרכב וגם על איכות ההתקנים הסולריים והעבודה הבלתי מקצועית של עובדי החברה, אכן הובילו לירידה משמעותית בערכי המניות של החברה.

בשנה האחרונה הייתה ירידה של כ-30% בתשואה של המנייה. עם זאת, לאורך השנים רואים תנודתיות בערך המנייה של החברה, ואומנם היא אינה מניית הזהב כמו שציפו, היא גם לא קרסה לחלוטין.

בדעתי האישית, עדין לא ראינו את סוף הסיפור עם החברה הזו ובהחלט שווה להמשיך ולעקוב אחר התנודות בשוק, אולי עוד נמצא כאן את מניית הזהב.

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 42
חברות גדולות במשק מציעות לעובדיהן ביטוחים קולקטיביים בתנאים אטרקטיביים, גם במחיר וגם בכיסוי הביטוחי, אז מה בכל זאת צריך לדעת?
תאריך :
צפיות: 20
רבים מבעלי ההון נצבר מעוניינים להשקיע אותו, במקום שיביא לתשואה הגבוהה ביותר.
תאריך :
צפיות: 14
הריבית הנמוכה במשק הוציאה משקיעים רבים אל שוק הנדל"ן. בשל כך, מחירי הדירות עולים והאזרח הפשוט נתקל במחירי דירות מרקיעי שחקים.
תאריך :
צפיות: 23
רבים מאינו מתעלמים מעצם קיומן, אחרים אינם מודעים בכלל שהן נמצאות כאן איתנו. מדובר כמובן על העמלות שלוקחים מאיתנו הבנקים מידי חודש, ויורדים מחשבון הבנק שלנו באופן ישיר.
תאריך :
צפיות: 75
בשורה גדולה בעולם הביטוח: הממונה על רשות שוק ההון ביטוח וחסכון מטעם משרד האוצר, משה ברקת, העניק לדיוידשילד רישיון מבטח.
תאריך :
צפיות: 143
אם בעבר השאננות וחוסר המודעות בנוגע לביטוחי נסיעות לחו"ל אפיינו את רוב הטסים והשבים, הרי שכיום אף אחד לא מעז לצאת מגבולות המדינה ללא ביטוח מתאים.

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

מאמרים נוספים בנושא