איך אפשר לחסוך כסף?

תאריך פרסום :
תגובות :3תגובות

בגלל העובדה שמשכנתאות הן הלוואות לטווחי זמן ארוכים מאוד, התנאים הכלכליים או האישיים יכולים להשתנות משמעותית לאורך כל אותן שנים.

הכלכלה היא דבר דינמי שחווה שינויים כל הזמן, שלא את כולם ניתן לצפות – בטח לא בטווחים של עשרות שנים. כך גם לגבי המצב האישי הספציפי של כל משפחה מבחינת עבודה, הכנסה, כמות ילדים ושאר הצרכים שמשתנים מאוד כל הזמן.

מיחזור משכנתא היא הדרך של מקבלי משכנתאות לשנות את התנאים לטובתם, כאשר יש שינוי או שינויים משמעותיים, שהם עשויים להרוויח מהם, או יותר נכון לשלם פחות בגללם.

שינוי מסלול לטובתכם

מיחזור משכנתא הוא תהליך רשמי, שעושים מול הבנק למשכנתאות, שסיפק את הלוואת המשכנתא הראשונית או מול בנק אחר למשכנתאות. מהות התהליך היא שינוי תנאי ומסלול המשכנתא על הנכס שלכם, לכאלו שיותר יתאימו למציאות האישית או הכלכלית.

בעצם מדובר על ביטול או פירעון מוקדם של המשכנתא הקודמת, וקבלת משכנתא חדשה לגמרי, על סכום ההלוואה שנותר לשלם, בתנאים שונים על פי בחירת הלקוח והבנק.

יכול להיות שבזמן קבלת המשכנתא הראשונה מצב הכלכלה והמשק הישראלי היו לא ברורים, והלקוחות העדיפו לקחת מסלול בריבית קבועה. אך לאחר עשר שנים הריבית ירדה מאוד והיא צפויה לרדת עוד או להישאר נמוכה, ולכן הלקוחות משלמים למעשה שיעור ריבית גבוה מאוד לעומת המצב כיום.

במצב כזה מיחזור משכנתא למסלול ריבית שונה ונמוך יותר, יכול לחסוך ללווים הרבה בהחזרים החודשיים, ובסופו של דבר אפילו עשרות אלפי שקלים.

 

לבחון את המצב כל הזמן

מיחזור משכנתא אינו דבר שעושים כל חודש שבו יש שינוי כזה או אחר בכלכלה. הדבר מתאים רק למצבים של שינויים גדולים בתנאי השוק או התנאים האישיים של הלווים.

עם זאת, מומלץ מאוד לבחון את המצב כל תקופה מוגדרת, ולראות האם לא ניתן לחסוך כסף על ידי שינוי תנאי המשכנתא. רצוי מאוד לעשות בדיקות אלו שלא דרך הבנק, כי יש לבנק אינטרס מובהק שהלקוחות יישארו במסלול עם ריבית גבוהה, מאשר שהלקוח יחסוך כסף שלא יגיע לבנק בסופו של דבר.

 

קיצור משך חיי ההלוואה

דרך אחת לחסוך כסף באמצעות מיחזור משכנתא היא קיצור משך חיי ההלוואה, למשל אם נותרו ללקוח עוד 20 שנה לשלם בתשלומים חודשיים נמוכים, אך בריבית גבוהה בחישוב כללי, והוא יכול להרשות לעצמו כבר החזרים חודשיים גדולים יותר, ולסגור את ההלוואה תוך 10 שנים, אז מסלול של מיחזור משכנתא הוא כדאי, כי אמנם ההחזר החודשי יהיה גבוה יותר, אך בסופו של דבר הלקוח ישלם הרבה פחות ריבית ותוספות הצמדה כאלו או אחרות.

 

שינוי דרך חישוב הריבית

הדרך העיקרית שבה חוסכים כסף עם מיחזור משכנתא היא כמו בדוגמא הראשונה שניתנה, שינוי מסלול הריבית של המשכנתא.

אם הלקוח משלם ריבית קבועה גבוהה וריבית המשכנתאות הנוכחית נמוכה משמעותית, אז כדאי למחזר ולשלם פחות ריבית. אם המשכנתא היא צמודה במסלול ריבית משתנה, ויש אינפלציה גבוהה, שמייקרת את ההחזרים, אז כדאי למחזר ולעבור למסלול סולידי יותר של ריבית קבועה או ללא הצמדה, ועוד המון דוגמאות ואפשרויות בהן תנאי השוק מכתיבים תנאים אפשריים טובים יותר למשכנתא.

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 23
מידי שנה מקבלים עובדים רבים במדינת ישראל הפחתה בתשלום המס, בגין נקודות זכות ממס הכנסה.
תאריך :
צפיות: 15
החיסכון הפנסיוני שומר את סכום הכסף הגדול ביותר שכל אחד מאיתנו יצבור במהלך חייו.
תאריך :
צפיות: 14
בזמן שאתם קוראים את הכתבה הזו, כנראה שאתם עוד לא יודעים כי סביר שיש לכם חשבון במס הכנסה בו שוכבים אלפי שקלים שרשויות המס חייבות לכם.
תאריך :
צפיות: 18
אחת המעטפות המבאסות הנוחתות בתיבת הדואר שלנו היא ההזמנה לטסט לרכב.
תאריך :
צפיות: 18
השכרה של רכב בחו"ל מאפשרת לנו ניידות, תחושה של עצמאות וחופש, אפשרות להגיע למקומות רבים שאליהם קשה להגיע בתחבורה ציבורית, נוחות, ואפשרות להכיר את היעד שבחרתם בקצב שלכם.
תאריך :
צפיות: 11
האוטו במוסך, אתם נוסעים לטיול רחוק והמכונית המשפחתית לא מכילה את כולם כולל המטען, מכרתם את הרכב הישן והרכב החדש עדיין לא הגיע, הוצאות אחזקת הרכב כבדות עליכם, החלטתם למכור

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים

מאמרים נוספים בנושא