לקבלת ייעוץ משכנתאות ללא התחייבות חייגו עכשיו: 054-6423199

ייעוץ-משכנתא-שני
עדי שטרן - יועץ משכנתאות מוסמך

ייעוץ משכנתא בלב שקט

הליך פשוט וקל שבו תחסכו מאות אלפי שקלים!

מלאו פרטים עכשיו!

שמעון שטרית - יועץ משכנתאות בכיר

מזרחי טפחות

מאת: שמעון שטרית
מאת: שמעון שטרית

יועץ משכנתאות בכיר בחברת איתנים

בנק מזרחי טפחות הוא תוצאה של המיזוג הבנקאי הגדול ביותר בתולדות מדינת ישראל, מיזוג משנת 2005 בין בנק מזרחי לבין בנק טפחות למשכנתאות.

בנק טפחות היה תמיד בבעלות בנק מזרחי אך פעילות שני הגופים הפיננסיים הייתה נפרדת לחלוטין. המיזוג הזה בין בנק מסחרי רגיל לבין בנק שמתמחה במשכנתאות יצר מוביל בשוק המשכנתאות שמאפשר חיבור ישיר בין המשכנתא לחשבון הרגיל של הלקוח וחוזק פיננסי גדול לתחום המשכנתאות.

מזרחי טפחות הוא הבנק הרביעי בגודלו במדינה, בבעלותו 125 סניפים בפריסה ארצית והוא מעסיק כ-3500 עובדים. הבנק נוסד בשנת 1923 ופעיל מאז באופן רציף במגזר הבנקאות הישראלי, בשנת 1983 הולאם הבנק יחד עם מרבית הבנקים במסגרת משבר הבנקים הגדול וכמה שנים לאחר מכן השליטה בבנק נמכרה לקבוצת משקיעים של משפחת עופר ומוזי וורטהיים, קבוצה שמחזיקה בשליטה בבנק עד היום בנתחים שווים לכל צד.

מעבר לפעילות בנקאית ישירה של מזרחי טפחות הבנק מחזיק ב-50% מבנק יהב, בנק שקהל היעד העיקרי שלו הוא מגזר עובדי המדינה וכמו כן, בשנת 2009 מוזג באופן מלא אל תוך בנק מזרחי טפחות גם בנק אדנים שהיה בבעלות מלאה של הבנק לפני כן.

בהנהלת הבנק מכהנים אלי יונס כמנכ"ל, בעברו תפקיד החשב הכללי באוצר ומנכ"ל בנק הפועלים ויעקב פרי כיו"ר, בעברו מנכ"ל סלקום ובנק מזרחי טפחות וראש השב"כ.

פעילות המשכנתאות של מזרחי טפחות

כאמור, הבנק הוא שחקן מרכזי בשוק הבנקים למשכנתאות הישראלי, מדי שנה מזרחי טפחות מספק מספרים מרשימים של הלוואות משכנתאות ללקוחות מהמגזר הפרטי והעסקי.

הבנק מציע מגוון רחב מאוד של מסלולי משכנתא מבחינת הצמדות שונות, מסלולי ריבית והתאמת המשכנתא למגזרים ספציפיים כמו עולים חדשים, משפחות צעירות, מהגזר הדתי, תושבי חוץ ועוד.

בגלל שבנק מזרחי טפחות הוא מיזוג של בנק מסחרי עם בנק שעיקר עיסוקו הוא משכנתאות הוא מספק שירותי ייעוץ ומתן הלוואות משכנתא בכל אחד מסניפי הבנק, הבנק מביא עימו שנים רבות של עשייה והתמחות ספציפית בשוק המשכנתאות.

כמובן שהבנק מספק הלוואות משכנתא ללקוחות כל הבנקים אך מציע תנאים מיוחדים ללקוחות אשר בוחרים גם לקחת משכנתא מהבנק וגם לפתוח בו חשבון.

סוגי משכנתא אפשריות במזרחי טפחות

כמה דוגמאות למסלולי משכנתא שהבנק מציע ללקוחותיו:

  • משכנתא צמודה למדד בריבית קבועה, הריבית לא משתנה לאורך חיי ההלוואה וההחזרים מוצמדים למדד המחירים לצרכן.
  • שילוב מסלולים, יצירת תמהיל מסלולי משכנתא שכולל כמה סוגי הצמדה וריבית, מאפשר פיזור סיכונים לאורך השנים.
  • צמודה למדד בריבית משתנה, הריבית משתנה לפי עוגנים קבועים מראש בנקודות זמן ספציפיות.
  • לא צמודה על בסיס ריבית פריים, משכנתא של מזרחי טפחות שנקבעת לפי ריבית הפריים.
  • משכנתא עם הצמדה למט"ח כלשהו.
  • משכנתא גמישה, החזר חודשי משתנה.

ועוד סוגים ומסלולים שונים בהתאם למצב ודרישות הלקוח.

מומלץ מאוד לצפות בסרטון עד הסוף!

לקבלת ייעוץ משכנתאות ללא התחייבות מלאו פרטים עכשיו!

הלוואת משכנתא

הלוואת משכנתא לבעלי נכס

https://www.youtube.com/watch?v=NebvtqusYR4 בשורה משמחת לכל ציבור הלווים בישראל – אם יש לכם דירה, הבנק מאפשר לכם לקחת הלוואת משכנתא בסכום כסף גדול, בתנאים אטרקטיביים במיוחד ולכל

קרא עוד »

לקבלת ייעוץ משכנתאות ללא התחייבות מלאו פרטים עכשיו!

שתפ/י את המאמר: