מיחזור משכנתא – הדברים שכדאי לכם לקחת בחשבון

רוצה לדבר עם יועץ משכנתאות?

לקחת בחשבון ראשית

משלמים משכנתא כבר שנים? התרגלתם לסיטואציה הזאת? אם כך, אתם לא לבד. הרבה אנשים בישראל החליטו בשלב מסוים בחייהם לקנות דירה, בין אם זו דירה למגורים, להשקעה או לכל מטרה אחרת. הדרך העיקרית שבעזרתה אנחנו יכולים לממן את הדירה היא כמובן על ידי המשכנתא לדירה שניקח מהבנק, אך האם זה אומר שאתם צריכים לשלם בדיוק את אותו הסכום תמיד? התשובה בימינו היא כבר לא. כלומר, בעבר זה נכון שאנשים היו לוקחים משכנתא ל25 שנה ומשלמים את אותם הסכומים, עם אותן הרביות ובאותם התנאים לאורך כל השנים, אך היום זה כבר לא המצב. היום זה ברור שניתן לעשות מיחזור משכנתא והאמת היא, שכדאי לבדוק מה זה והאם זה יכול להתאים לכם.

 

משכנתא מתכננים

 

אחד מההבדלים שבאו לידי ביטוי באופן שבו הבנקים מציגים בפנינו את המשכנתאות השונות בשנים האחרונות זו העובדה שהיום מתכננים את המשכנתא האופטימלית על ידי ייעוץ משכנתא. כלומר, כבר כאשר לוקחים אותה משאירים אופציה למיחזור משכנתא וזאת כיוון שעם השנים בדרך כלל כל משפחה עוברת לא מעט שינויים. מצד אחד המשפחה גדלה כי נולדים לנו ילדים, מה שמוביל לאינסוף הוצאות, אך מצד שני, רובנו מרוויחים יותר כסף עם השנים. לכן, כאשר לוקחים משכנתא מתכננים אותה בהתאם לשינויים הצפויים, וזאת למרות שכמובן שאין לנו שום דרך לצפות את מה שבאמת יקרה לנו בעתיד.

 

האם זה משתלם?

 

כמובן שאחת מהשאלות הכי חשובות שתמיד חוזרות על עצמן זו השאלה האם זה משתלם ללקוח לעשות מיחזור משכנתא. כולנו הפכנו להיות כבר ציניקנים גדולים והדבר הראשון שעובר לנו בראש, זה שאם הבנק מציע לנו את האופציה הזאת, הרי שהמרוויח העיקרי זה הוא. חשוב שתבינו שאומנם הפרוצדורה של מיחזור משכנתא עולה לא מעט כסף, אך יחד עם זאת, יש מקרים שבהם זה כן יכול להיות משתלם. לכן נקודת המוצע היא שאין תשובה אחת נכונה לשאלה האם זה משתלם לעשות צעד כזה או אחר, אלא צריך לבדוק כל מקרה לגופו. משמעות הדברים היא שזה תלוי, בין היתר, בשאלות כמו: כמה שנים אתם עוד צריכים לשלם משכנתא? ועל איזו ריבית עומדת המשכנתא שלכם היום? האם מציעים לכם מסלול טוב יותר? קחו בחשבון את כל הנתונים הללו וכך יהיה לכם קל יותר להחליט האם גם במקרה שלכם זו אופציה שיכולה להיות כדאית או לא.

לקחת בחשבון

האם כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע מהתחום?

 

התשובה היא חד משמעית כן, והיועצים שלכם לא חייבים להיות היועצים השגרתיים של הבנק. זה בסדר גמור אם אתם סבורים שהבנק ידאג, בראש ובראשונה לאינטרסים שלו ולרווחים שלו, מה שמסביר מדוע כדאי יהיה לפנות גם אל יועצים חיצוניים. אומנם זה נכון שלכל יועץ בתחום הזה יהיה עליכם לשלם לא מעט כסף, אך מצד שני, זו הדרך הכי טובה שיש לדעת שמישהו באמת דואג לאינטרסים שלכם. אל תוותרו על מה שמגיע לכם כי אם אתם יכולים לבצע מיחזור משכנתא ולאורך שנים לחסוך בצורה כזאת אלפי שקלים, מדוע שלא תעשו זאת? זה נכון שלהיות בעלי נכסים זה לא דבר פשוט ורובנו צריכים להשקיע לא מעט כסף במימון הנכס, אך יחד עם זאת, יש לכך לא מעט יתרונות. לכן, למרות כל ההתעסקות הקשורה לעניין ולמרות שלא קל לקבל את ההחלטה הנכונה, בהחלט שווה לרדת לעומקם של הפרטים ולבדוק מה באמת יכול להיות הכי כלכלי למצב הספציפי שבו אתם נמצאים.

 

מיחזור משכנתא – הדברים שכדאי לכם לקחת בחשבון
Sending
User Rating 5 (1 vote)
אדמין

אדמין

השאר תגובה

קצת עלינו

שקוף הינו אתר המרכז בתוכו מידע רב בתחום המשכנתאות בישראל. אנו עובדים עם יועצי משכנתאות בעלי נסיון רב, בפריסה ארצית. במידה ותרצו, תקבלו מפגש בביתכם ללא עלות עם יועץ משכנתאות בכיר. השאירו פרטים באתר ונציג יחזור אליכם עם כל הפרטים.

רוצה לשוחח עם יועץ משכנתאות?

פוסטים נוספים

לקבלת ייעוץ משכנתאות ללא התחייבות מלאו פרטים עכשיו!