השאלות שיש לשאול טרם קבלת החלטה בנושא מיחזור משכנתא

רוצה לדבר עם יועץ משכנתאות?

לפני מיחזור

בידו של הליך מיחזור משכנתא להשפיע באופן ניכר על מהלך חייכם הכלכליים. בבסיסו של המהלך עומדת המחשבה כי מצבם הכלכלי של חבים הבוחרים לקחת משכנתא עתיד להשתנות באופן ניכר במהלך אותן עשרות שנים למשכם נלקחה. במהלך מאמר זה נפרוט בינכם את השאלות אותן אנו ממליצים לשאול טרם קבלת ההחלטה.

לפני מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא – הכירו את השאלות

  • גובה הריבית: כמובן שזהו נתון מכריע אשר יש להתחשב בו באופן ניכר. כיום, ובזכות הרגולציה המקיפה בשוק המשכנתאות, ניתן לחוות שינויים משמעותיים גם בשוק הריביות. מיחזור משכנתא מאפשר לכם ליהנות מריביות נוחות יותר, מופחתות, עבור המשכנתא אותה לקחתם בעבר. יש להיכנס לאתר בנק ישראל על מנת לבדוק את הריבית הנוכחית בשוק.

 

  • יכולת כלכלית: גורם זה הינו מבין המשמעותיים בו יש להתחשב בבואכם לשקול את ההליך. לעיתים, ובעקבות שינויים כלכליים בחייו של החב, יבחר לשנות את גובה ההחזר החודשי לצד יעד ההחזרה. לדוגמא, אדם אשר קיבל לידיו ירושה משמעותית יבחר להגיד את גודל ההחזר החודשי וזאת במטרה לסלק את המשכנתא במועד מוקדם יותר לעומת זה עליו סיכם במעמד החתימה.

 

  • עמלת היוון: מושג אשר רבים כלל אינם מודעים אליו אך למעשה מתייחס ל-"קנס יציאה" אותו יש לשלם במידה ותבחרו לסיים את המשכנתא במועד מוקדם יותר. חשוב לציין כי זו (לרב) אינה ההוצאה היחידה מולה תעמדו. עלויות נוספות לכך יכולות להיות בדמות שכירת שירותיהם של עורך דין ונוטריון, עלות פתיחת תיק משכנתא מחודשת וכמו כן ריביות שונות ומגוונות.

נתונים אלו הם "קרים" ואל לכם להתייחס אך רק אליהם בבואכם לקבל החלטה האם לבחור בדרך של מיחזור משכנתא. יש לשקלל מגוון גדול של נתונים על מנת להגיע לידי ההחלטה באופן המושכל ביותר ולבחון את כדאיות העניין. על מנת להרחיב את הידע שלכם בנושא ולנסות לתור אחר משכנתאות בתנאים נוחים יותר, מומלץ לקבוע מספר פגישות ייעוץ משכנתא בבנקים שונים. הקפידו לא למהר בבחירת ההליך, ולעשות כן תוך כדי התחשבות בהוצאות עתידיות אשר עלולות להתלוות להליך זה.

חשוב להגיד כי אין ללכת שבי אחר ההליך, אל אף והוא נשמע כי יש לבחור בו. מאחר ומדובר בהליך כלכלי בעל משמעות רבה, יש לבצע סקר שוק מקיף על מנת להגיע מוכנים ככל הניתן. כמובן שיש להתייעץ עם גורמים רבים, עם עדיפות כמובן לאנשי מקצוע הבקיאים בהליך. בנוסף לכך, מומלץ להגיע לפגישה בבנק עם אדם המתמחה בנושא המשכנתאות על מנת להסתייע לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר. כמובן כי אין הכרח בדבר אך בכוח של מהלך זה להגדיל את סיכוייכם ליהנות מתנאים טובים יותר לעומת אלו עליהם חתמתם בראשיתו של ההליך.

השאלות שיש לשאול טרם קבלת החלטה בנושא מיחזור משכנתא
Sending
User Rating 5 (1 vote)
אדמין

אדמין

השאר תגובה

קצת עלינו

שקוף הינו אתר המרכז בתוכו מידע רב בתחום המשכנתאות בישראל. אנו עובדים עם יועצי משכנתאות בעלי נסיון רב, בפריסה ארצית. במידה ותרצו, תקבלו מפגש בביתכם ללא עלות עם יועץ משכנתאות בכיר. השאירו פרטים באתר ונציג יחזור אליכם עם כל הפרטים.

רוצה לשוחח עם יועץ משכנתאות?

פוסטים נוספים

לקבלת ייעוץ משכנתאות ללא התחייבות מלאו פרטים עכשיו!