השאלות שיש לשאול טרם קבלת החלטה בנושא מיחזור משכנתא

תאריך פרסום :
תגובות :0תגובות

בידו של הליך מיחזור משכנתא להשפיע באופן ניכר על מהלך חייכם הכלכליים. בבסיסו של המהלך עומדת המחשבה כי מצבם הכלכלי של חבים הבוחרים לקחת משכנתא עתיד להשתנות באופן ניכר במהלך אותן עשרות שנים למשכם נלקחה. במהלך מאמר זה נפרוט בינכם את השאלות אותן אנו ממליצים לשאול טרם קבלת ההחלטה.

לפני מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא – הכירו את השאלות

  • גובה הריבית: כמובן שזהו נתון מכריע אשר יש להתחשב בו באופן ניכר. כיום, ובזכות הרגולציה המקיפה בשוק המשכנתאות, ניתן לחוות שינויים משמעותיים גם בשוק הריביות. מיחזור משכנתא מאפשר לכם ליהנות מריביות נוחות יותר, מופחתות, עבור המשכנתא אותה לקחתם בעבר. יש להיכנס לאתר בנק ישראל על מנת לבדוק את הריבית הנוכחית בשוק.

 

  • יכולת כלכלית: גורם זה הינו מבין המשמעותיים בו יש להתחשב בבואכם לשקול את ההליך. לעיתים, ובעקבות שינויים כלכליים בחייו של החב, יבחר לשנות את גובה ההחזר החודשי לצד יעד ההחזרה. לדוגמא, אדם אשר קיבל לידיו ירושה משמעותית יבחר להגיד את גודל ההחזר החודשי וזאת במטרה לסלק את המשכנתא במועד מוקדם יותר לעומת זה עליו סיכם במעמד החתימה.

 

  • עמלת היוון: מושג אשר רבים כלל אינם מודעים אליו אך למעשה מתייחס ל-"קנס יציאה" אותו יש לשלם במידה ותבחרו לסיים את המשכנתא במועד מוקדם יותר. חשוב לציין כי זו (לרב) אינה ההוצאה היחידה מולה תעמדו. עלויות נוספות לכך יכולות להיות בדמות שכירת שירותיהם של עורך דין ונוטריון, עלות פתיחת תיק משכנתא מחודשת וכמו כן ריביות שונות ומגוונות.

נתונים אלו הם "קרים" ואל לכם להתייחס אך רק אליהם בבואכם לקבל החלטה האם לבחור בדרך של מיחזור משכנתא. יש לשקלל מגוון גדול של נתונים על מנת להגיע לידי ההחלטה באופן המושכל ביותר ולבחון את כדאיות העניין. על מנת להרחיב את הידע שלכם בנושא ולנסות לתור אחר משכנתאות בתנאים נוחים יותר, מומלץ לקבוע מספר פגישות ייעוץ משכנתא בבנקים שונים. הקפידו לא למהר בבחירת ההליך, ולעשות כן תוך כדי התחשבות בהוצאות עתידיות אשר עלולות להתלוות להליך זה.

חשוב להגיד כי אין ללכת שבי אחר ההליך, אל אף והוא נשמע כי יש לבחור בו. מאחר ומדובר בהליך כלכלי בעל משמעות רבה, יש לבצע סקר שוק מקיף על מנת להגיע מוכנים ככל הניתן. כמובן שיש להתייעץ עם גורמים רבים, עם עדיפות כמובן לאנשי מקצוע הבקיאים בהליך. בנוסף לכך, מומלץ להגיע לפגישה בבנק עם אדם המתמחה בנושא המשכנתאות על מנת להסתייע לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר. כמובן כי אין הכרח בדבר אך בכוח של מהלך זה להגדיל את סיכוייכם ליהנות מתנאים טובים יותר לעומת אלו עליהם חתמתם בראשיתו של ההליך.

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 3
המשכנתא היא עבור רבים מאיתנו ההלוואה הגדולה ביותר שניקח אי פעם וגם הרכישה הגדולה ביותר.
תאריך :
צפיות: 35
תביעה מול חברת הביטוח: חברות הביטוח לא ממהרות לקבל כל תביעה שתוגש להן.
תאריך :
צפיות: 3
כאשר מחירי הדירות בישראל רק הולכים ועולים, בנק ישראל מיישם הגבלות חדשות על נטילת משכנתאות ואין ירידת מחירים באופק, אצל יותר ויותר אנשים עולה השאלה מה עדיף – משכנתא או
תאריך :
צפיות: 2
https://www.youtube.com/watch?v=hZ0NhCKBKHYבימים אלו הולכת וגוברת מחאת הדיור, כאשר עיקר הטענות מופנות למחירים הגבוהים של הדירות הנמכרות במדינת ישראל.
תאריך :
צפיות: 1
לקיחת משכנתא זהו צעד כלכלי חשוב אשר עשוי להשפיע על המצב הפיננסי לאורך זמן.
תאריך :
צפיות: 7
שוק המשכנתאות בישראל נחשב לגדול מאוד, במיוחד ביחס לגודל האוכלוסייה.

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

ענן תגיות

מאמרים נוספים בנושא