לאומי למשכנתאות

רוצה לדבר עם יועץ משכנתאות?

בנק לאומי למשכנתאות הוא חברת בת בבעלות מלאה של קבוצת בנק לאומי, הבנק המסחרי הגדול בישראל נכון לשנת 2010.

פעילות לאומי למשכנתאות מתמקדת בלעדית לתחום המשכנתאות לשוק הפרטי והעסקי, אגף המשכנתאות של בנק לאומי הוקם בשנת 1921 ומכך לאומי למשכנתאות הוא בנק המשכנתאות הוותיק ביותר בישראל. הבנק פועל במסגרת בנק לאומי ובתוך סניפי לאומי הרגילים, אין ללאומי למשכנתאות סניפים נפרדים ובלעדיים.

לאומי למשכנתאות נמצא בבעלות מלאה של בנק לאומי אך בגלל השתייכותו לקבוצה בנקאית זו יש בעלי עניין אחרים בבנק למשכנתאות, בנק לאומי הוא ייחודי בישראל בכך שאין לו בעל שליטה אחד אלא האחזקות בבנק מפוזרות.

כאשר מדינת ישראל מחזיקה עוד בנתח היסטורי ממניות הבנק, שלמה אליהו (בעלי חברת הביטוח אליהו) הוא בעל המניות הפרטי הגדול ביותר עם כ-10% וישנם עוד בעלי עניין, כמובן שהציבור מחזיק במניות הבנק באמצעות מסחר רגיל בבורסה.

ישנו תהליך של מכירת אחזקות המדינה בבנק לאומי, תהליך שמתעכב ונדחה כבר כמה שנים, אך עם מכירת האחזקות סביר להניח שלבנק יהיה בעל שליטה יחיד או גרעין שליטה משותף. מן הסתם ללקוח הפרטי או העסקי עובדות אלו אינם רלבנטיות להתנהלות השוטפת של לאומי למשכנתאות מבחינת מתן הלוואות או כל פעילות אחרת של קבוצת לאומי.

לאומי למשכנתאות – פעילות בשוק הדיור

כל פעילות לאומי למשכנתאות היא סביב נושא המשכנתאות והנדל"ן, הבנק מספק הלוואות ללקוחות כל הבנקים וכן מעניק הלוואות מסובסדות לזכאי משרד השיכון.

בנוסף, הבנק מספק מענקי שכר דירה לאלו שזכאים לכך מטעם משרד השיכון. מגוון מסלולי המשכנתא שלאומי למשכנתאות מציע הוא גדול ומגוון מאוד, המסלולים כוללים את כל האפשרויות המקובלות בשוק המשכנתאות הישראלי מבחינת הצמדות, ריביות ושאר מרכיבי המשכנתא. לאומי למשכנתאות מספק מערך ייעוץ והכוונה מלאים בסניפים הרגילים של בנק לאומי שמצויים בכל רחבי הארץ.

בחמש עשרה השנים האחרונות לאומי למשכנתאות החל לעסוק גם בליווי כלכלי של מיזמי נדל"ן מסחרי גדולים יחד עם החברה האם, בנק לאומי. לבנק לאומי למשכנתאות אין אחזקות נוספות או חברות בנות כי הוא בעצמו חברת בת של קבוצת לאומי.

סוגי משכנתא של לאומי למשכנתאות

מעבר למסלולים הרגילים של הצמדות וריביות שונים שמציע הבנק הוא מספק ללקוחותיו מספר סוגי משכנתא מתמחים בהתאם לצרכים ולמצבים ספציפיים:

  • משכנתא לדירה ראשונה: לזוגות צעירים וכל מי שרוכש דירה לראשונה בחייו.
  • משכנתא לשיפוץ נכס: למימון עבודות שיפוץ ושדרוג של דירות שכבר בבעלות הלקוח.
  • משכנתא להשקעה: מימון רכישת דירה להשקעה, כדירה שניה למטרות השכרה ורווחים.
  • משכנתא לבניית בית: לאלו שמעדיפים לבנות בעצמם בית פרטי ולא לרכוש דירה מוכנה.
  • מיחזור משכנתא: שינוי תנאים של משכנתא קיימת, גם של לאומי למשכנתאות וגם של בנקים אחרים. מתאים לשינוי בתנאים אישיים או בתנאי השוק.
לאומי למשכנתאות
Sending
User Rating 5 (2 votes)
אדמין

אדמין

השאר תגובה

קצת עלינו

שקוף הינו אתר המרכז בתוכו מידע רב בתחום המשכנתאות בישראל. אנו עובדים עם יועצי משכנתאות בעלי נסיון רב, בפריסה ארצית. במידה ותרצו, תקבלו מפגש בביתכם ללא עלות עם יועץ משכנתאות בכיר. השאירו פרטים באתר ונציג יחזור אליכם עם כל הפרטים.

רוצה לשוחח עם יועץ משכנתאות?

פוסטים נוספים

לקבלת ייעוץ משכנתאות ללא התחייבות מלאו פרטים עכשיו!