ייעוץ משכנתא

תאריך פרסום :
תגובות :0תגובות

פקידי הבנק שמטפלים בבקשות למשכנתא המגיעות אליהם מכונים לעיתים בנקאי אשראי או יועצי משכנתאות. אך שלא כמו יועצי השקעות, שנתונים לפיקוח על ידי גורמים מחוץ לבנק ואשר יכולים לשלול את רישיונם בשל חריגה מאתיקה מקצועית.

על יועצי המשכנתאות של הבנק לא קיים גורם מפקח רציני. בדיוק משום כך, עולות הטענות שלקוחות שלא ממש בקיאים בתחום הפיננסי מקבלים תנאים פחות טובים לעומת אלה שנעזרים ביועצים מקצועיים. כאשר נעזרים ביועץ בלתי תלוי, כלומר זה שאינו מקבל את משכורתו מהבנק, אפשר לשפר את תנאי המשכנתא ולחסוך לאורך הזמן כסף רב.

יועץ? רק עם ניסיון

כמו אנשי מקצוע אחרים, גם יועצי משכנתאות יכולים להיות טובים מאוד, טובים, בינוניים או, ממש לא מומלצים. זה נכון בדיוק כמו לגבי שרברבים, יועצי מס ורואי חשבון, מורים פרטיים או קבלנים. אם אתם מרגישים שמונחים כמו ריבית נומינלית, משכנתא צמודה למדד או משכנתא מט"ח אינם נהירים לכם, אם אתם מבינים שמשכנתא יכולה להיות ארוכה ממש כמו חתונה קתולית, חשוב שתבחרו יועץ משכנתאות ראוי לשמו.

איך תדעו שהייעוץ יהיה אכן איכותי? בדקו מהי מידת הניסיון שלו. שאלו כמה זמן הוא נמצא בתחום זה. בקשו המלצות. חשוב לא פחות – בררו מהו תהליך העבודה של היועץ. יש כאלה שמענקים לא רק ייעוץ כללי אלא גם מבצעים עבור הלקוח סינון של הצעות מכמה בנקים ואפילו מסייעים במשא ומתן על התנאים.

רוצים לישון בשקט

לא צריך להיות מחוסרי כל הבנה פיננסית כדי להבין שמשכנתא הינה צעד גדול מאוד. מי שכבר בדק או שאל, התעניין בפורומים או עם חברים, גילה כי נהוג לחלק את המשכנתא לכמה וכמה מסלולי משכנתא. אילו מסלול יתאים לכם? ובכלל, מהו סכום המשכנתא שעימו תוכלו לישון בשקט, ללא דאגות?

שאלות אלה ורבות אחרות מצריכות התעמקות בכם, כלקוחות, בבית שמעניין אתכם, ביכולת ההחזר שלכם. לפקידי הבנק אין את הזמן להעמיק בכל הסוגיות החשובות. כאשר רוצים לישון בשקט עוד לפני החתימה על המשכנתא ובוודאי שגם לאחר מכן – ייעוץ מעמיק מהווה יותר מאשר המלצה סתם.

חשוב לתכנן קדימה

האם יש דבר כזה משכנתא מושלמת? רחוק מכך. לכל אדם, לכל זוג, לכל משפחה, ניתן להתאים משכנתא אחרת, שתתאים כמו כפפה ליד. יש צורך לשם כך לשוחח עם הלקוחות, להבין מה הם מחפשים, האם חשוב להם תחושה של יציבות שקיימת במשכנתא בריבית קבועה או שהם מוכנים לנצל הזדמנויות הקיימות במסלולים של ריבית משתנה?

חשוב לבדוק את פרופיל האשראי, להעריך מהן ההוצאות החודשיות בגין הלוואות נוספות וכך, להגיע לתשלום חודשי שיהיה נכון ולא מעיק. זו חוכמה קטנה מאוד לקחת משכנתא גדולה מדי, כאשר מתעלמים מתוכניות לעתיד כגון הרחבה אפשרית של המשפחה, על כל ההוצאות הנלוות לכך. יועץ איכותי וייעוץ מעמיק עוזרים לתכנן קדימה, לחשוב על העתיד.

יעוץ – גם במחזור משכנתא

ייעוץ משכנתאות יכול לסייע לא רק לאלה הקונים בשעה טובה את הדירה הראשונה. באמצעות ייעוץ מקצועי ניתן לנצל הזדמנויות לצורך שיפור תנאי המשכנתא שכבר לקחתם בעבר. בתאים מסוימים ניתן לבצע מחזור של המשכנתא ולחסוך לא מעט כסף. אך מחזור בזמן הלא נכון עלול להביא לתוצאה הפוכה – לא רצויה.

רוצים להגיע לבנק כאשר אתם יודעים מה צפוי לכם? רוצים להתכונן נכון ולדעת כמה כדאי לבקש ואילו מסלולים יהיו טובים עבורכם? רוצים לדעת באיזה בנק תקבלו את התנאים הטובים ביותר לרגע נתון? ייעוץ משכנתא יעיל יוכל להקל עליכם, למנוע חששות וגם לחסוך לא מעט כסף.

ייעוץ משכנתא
Sending
User Rating 3 (2 votes)

עוד כתבות מומלצות בנושא

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

צפיות: 6
יש לכם עסק ואתם רוצים שהוא ימשיך לשגשג למשך שנים ארוכות, בלי לספוג הפסדים ובלי להיקלע לסחרורים של תביעות, שיקום נזקים או כל תרחיש מאיים אחר שעשוי להשבית את הפעילות
תאריך :
צפיות: 171
השימוש בנכסים דיגיטליים על מנת לייצר הכנסה שוטפת למשק הבית הפך בשנים האחרונות למתודה מקובלת.
תאריך :
צפיות: 469
על פי סקר שבנק ישראל ערך, הישראלי הטיפוסי דווקא שמח שהבנק שלו עובר לתחום בנקאות דיגיטלית, הוא לא צריך בני אדם כדי לנהל את חשבון הבנק שלו, לפחות לא צריך
תאריך :
צפיות: 451
כחלק מרפורמה של משרד האוצר, בשנים האחרונות המשרד הכריז על 4 קרנות פנסיה כקרנות "נבחרות".
תאריך :
צפיות: 122
כל אדם שמעסיק עובד זר מחויב לחוקים קפדניים, ביניהם גם החובה לבטח את העובד למשך כל תקופת העסקתו.
תאריך :
צפיות: 101
בשנת 2008 בוצע שינוי חוקתי במדינה שהביא לירידה חדה בכמות החוסכים בקופות הגמל, שינוי זה מנע מהחוסכים את האפשרות למשוך את הכסף שחסכו באמצעות הקופה בפעימה אחת וכפה עליהם משיכת

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים

מאמרים נוספים בנושא