השוואת משכנתאות

תאריך פרסום :
מחבר :0

שוק המשכנתאות מגוון מאוד מבחינת מסלולי המשכנתא שניתן לבחור בהם. כל מסלול מציע משתנים שונים והחזר של אותו סכום הלוואה יהיה שונה מאוד בכל מסלול ומסלול.

לכן חשוב להכיר את כל המסלולים, ולהחליט על זה שמתאים לכם מכל הבחינות, ושיהיה לכם הכי קל לעמוד בו לאורך השנים. חשוב לציין מראש, כי הגורמים שמשפיעים על מסלול המשכנתא האידיאלי הם רבים וספציפיים מאוד, כך שמדובר על המלצות כלליות בלבד.

השוואת משכנתאות – הכנסת נתונים אישיים וכלכליים למשוואה

כאשר ניגשים לבצע משימת השוואת משכנתאות ללקוח ספציפי, יש לקחת בחשבון הרבה נתונים אישיים וכלכליים שרלבנטיים למשכנתא.

אתם, בתור אלו שלוקחים על עצמם הלוואה גדולה מאוד למספר שנים לא מבוטל, והגוף שמייעץ לכם לגבי המסלול הכדאי עבורכם, צריכים להתחשב ברמת הסיכון שאתם יכולים או מוכנים לקחת על עצמכם.

הכוונה לשינויים ותנודות בגובה ההחזר החודשי, במצב המשפחתי הנוכחי והמצב שאמור להיות בעתיד (הרחבת המשפחה למשל), מצב תעסוקתי והשכלה כאפשרות לקידום והגדלת הכנסה עתידית, אפשרויות של שינויים פיננסיים לאורך השנים הבאות מבחינת הכנסה, רמת נזילות, שחרור של כספי חיסכון, ירושות צפויות ועוד.

נתונים אלו משפיעים מאוד על השוואת משכנתאות ובחירה במסלול המתאים ביותר, שיהיה ניתן לעמוד בו בכבוד לאורך שנים עם כמה שפחות פשרות.

שיקולים כלכליים רחבים – מאקרו כלכלה

במסגרת השוואת משכנתאות ובחירת המסלול המתאים ביותר יש לקחת בחשבון נתונים כלכליים רחבים, שאינם קשורים למצב הלווים עצמם – נתונים מאקרו כלכליים.

נתונים אלו יכולים מאוד להשפיע בטווח הקצר והארוך על שוק המשכנתאות, ולכן גם על יכולת ההחזר של הלווים וגובה ההחזרים החודשיים. השוואת משכנתאות צריכה להתחשב באחוזי הריבית הצפויים בעתיד, שערי מט"ח צפויים ושאר שינויים כלכליים, שעלולים לייקר או להוזיל את המשכנתא בטווח כלשהו.

מובן שלא ניתן לחזות במדויק דברים אלו, אך בעלי מקצוע טובים, שמבצעים עבורכם או איתכם השוואת משכנתאות, יידעו לבחון את הנתונים העכשוויים על הצד הטוב ביותר.

המלצות לגבי בחירה במסלולים השונים

במסגרת השוואת משכנתאות קיימים מספר מסלולים נפוצים ומקובלים בקרב כל הבנקים למשכנתאות בישראל. כל מסלול מתאים לרמת סיכון מסוימת ולתקופות כלכליות שונות.

  • משכנתא צמודה בריבית משתנה: הלוואה צמודה למדד המחירים לצרכן ועם ריבית שמשתנה בנקודות זמן קבועות ונקבעת על פי עוגן ריבית מוסכם וידוע. זהו מסלול עם סיכון יחסית גבוה ובלתי ידוע. המסלול רלבנטי בעיקר לתקופות של צפי לירידת ריבית או למשכנתאות שניתן לפרוע אותן במהירות עם תשלום גבוה.
  • משכנתא צמודה בריבית קבועה: ההלוואה מוצמדת למדד המחירים לצרכן, אך הריבית נקבעת מראש ואינה משתנה לאורך חיי ההלוואה. מדובר על ריבית בנק ישראל בתוספת מרווח שהבנק קובע. זהו מסלול אטרקטיבי בזמנים של ריבית נמוכה שצפויה לעלות, והוא מספק מעט יותר ביטחון ושקט נפשי מפני תנודתיות גדולה של ההחזרים.
  • משכנתא ללא הצמדה על בסיס ריבית הפריים: זוהי הלוואה שאינה מוצמדת למדד וגובה ההחזר נקבע לפי ריבית הפריים, ריבית בנק ישראל + 1.5%. היא טובה להלוואות קצרות כמו הלוואות גישור כי אין עמלת פירעון מוקדם.
  • הצמדה למט"ח וריבית הליבור: משכנתא שגובה הקרן בה מוצמד לשער הדולר או האירו והריבית למשכנתא היא הליבור שמתפרסמת בלונדון פעמיים בשנה.
  • משכנתא בטוחה: משכנתא ייחודית ללא הצמדה ובריבית קבועה. התשלום החודשי קבוע כל הזמן, אך הריבית היא לרוב גבוהה מאוד. מתאים למי שמתרחק מסיכון בכל מחיר.

באופן כללי בהרבה מקרים רצוי לבחור בתמהיל של מסלולי משכנתא לפיזור הסיכונים ומתן גמישות בהחזרים החודשיים.

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

שתפו את העמוד בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 18
למעלה מ-95% מהזוגות הצעירים בישראל לוקחים משכנתא. לפני כן, הם לא מתעצלים ובודקים, מתייעצים ומשוחחים עם בעלי הניסיון שהם כבר מכירים: משפחה, חברים ואפילו בנקאים שונים.
תאריך :
צפיות: 2
בתקופה האחרונה אנו שומעים כל הזמן על מחירי הנדל"ן המאמירים, על התפתחותה של בועת נדל"ן ועל סביבת ריבית נמוכה שלא וודאי לאורך כמה זמן תישאר כזו.
תאריך :
צפיות: 10
https://www.youtube.com/watch?v=l8215W98tQoכיום, שלא כמו בימים עברו, תחום ההלוואות נחשב לתחום דינאמי ומתפתח.
תאריך :
צפיות: 81
על פי סקר שבנק ישראל ערך, הישראלי הטיפוסי דווקא שמח שהבנק שלו עובר לתחום בנקאות דיגיטלית, הוא לא צריך בני אדם כדי לנהל את חשבון הבנק שלו, לפחות לא צריך
תאריך :
צפיות: 11
רבים מהאנשים שזקוקים למשכנתא נחשפים לראשונה למגוון רחב של מושגים זרים ובלתי מוכרים.
תאריך :
צפיות: 3
חברת דלתא קפיטל גרופ בע"מ היא חברת מימון חוץ בנקאית שנמצאת בבעלות פרטית, החברה מתמחה במתן אשראי ללקוחות פרטיים ועסקיים אשר מתקשים להשיג אשראי בנקאי רגיל בגלל סיבות שונות כגון

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

ענן תגיות