השוואת משכנתאות

תאריך פרסום :
מחבר :0

שוק המשכנתאות מגוון מאוד מבחינת מסלולי המשכנתא שניתן לבחור בהם. כל מסלול מציע משתנים שונים והחזר של אותו סכום הלוואה יהיה שונה מאוד בכל מסלול ומסלול.

לכן חשוב להכיר את כל המסלולים, ולהחליט על זה שמתאים לכם מכל הבחינות, ושיהיה לכם הכי קל לעמוד בו לאורך השנים. חשוב לציין מראש, כי הגורמים שמשפיעים על מסלול המשכנתא האידיאלי הם רבים וספציפיים מאוד, כך שמדובר על המלצות כלליות בלבד.

השוואת משכנתאות – הכנסת נתונים אישיים וכלכליים למשוואה

כאשר ניגשים לבצע משימת השוואת משכנתאות ללקוח ספציפי, יש לקחת בחשבון הרבה נתונים אישיים וכלכליים שרלבנטיים למשכנתא.

אתם, בתור אלו שלוקחים על עצמם הלוואה גדולה מאוד למספר שנים לא מבוטל, והגוף שמייעץ לכם לגבי המסלול הכדאי עבורכם, צריכים להתחשב ברמת הסיכון שאתם יכולים או מוכנים לקחת על עצמכם.

הכוונה לשינויים ותנודות בגובה ההחזר החודשי, במצב המשפחתי הנוכחי והמצב שאמור להיות בעתיד (הרחבת המשפחה למשל), מצב תעסוקתי והשכלה כאפשרות לקידום והגדלת הכנסה עתידית, אפשרויות של שינויים פיננסיים לאורך השנים הבאות מבחינת הכנסה, רמת נזילות, שחרור של כספי חיסכון, ירושות צפויות ועוד.

נתונים אלו משפיעים מאוד על השוואת משכנתאות ובחירה במסלול המתאים ביותר, שיהיה ניתן לעמוד בו בכבוד לאורך שנים עם כמה שפחות פשרות.

שיקולים כלכליים רחבים – מאקרו כלכלה

במסגרת השוואת משכנתאות ובחירת המסלול המתאים ביותר יש לקחת בחשבון נתונים כלכליים רחבים, שאינם קשורים למצב הלווים עצמם – נתונים מאקרו כלכליים.

נתונים אלו יכולים מאוד להשפיע בטווח הקצר והארוך על שוק המשכנתאות, ולכן גם על יכולת ההחזר של הלווים וגובה ההחזרים החודשיים. השוואת משכנתאות צריכה להתחשב באחוזי הריבית הצפויים בעתיד, שערי מט"ח צפויים ושאר שינויים כלכליים, שעלולים לייקר או להוזיל את המשכנתא בטווח כלשהו.

מובן שלא ניתן לחזות במדויק דברים אלו, אך בעלי מקצוע טובים, שמבצעים עבורכם או איתכם השוואת משכנתאות, יידעו לבחון את הנתונים העכשוויים על הצד הטוב ביותר.

המלצות לגבי בחירה במסלולים השונים

במסגרת השוואת משכנתאות קיימים מספר מסלולים נפוצים ומקובלים בקרב כל הבנקים למשכנתאות בישראל. כל מסלול מתאים לרמת סיכון מסוימת ולתקופות כלכליות שונות.

  • משכנתא צמודה בריבית משתנה: הלוואה צמודה למדד המחירים לצרכן ועם ריבית שמשתנה בנקודות זמן קבועות ונקבעת על פי עוגן ריבית מוסכם וידוע. זהו מסלול עם סיכון יחסית גבוה ובלתי ידוע. המסלול רלבנטי בעיקר לתקופות של צפי לירידת ריבית או למשכנתאות שניתן לפרוע אותן במהירות עם תשלום גבוה.
  • משכנתא צמודה בריבית קבועה: ההלוואה מוצמדת למדד המחירים לצרכן, אך הריבית נקבעת מראש ואינה משתנה לאורך חיי ההלוואה. מדובר על ריבית בנק ישראל בתוספת מרווח שהבנק קובע. זהו מסלול אטרקטיבי בזמנים של ריבית נמוכה שצפויה לעלות, והוא מספק מעט יותר ביטחון ושקט נפשי מפני תנודתיות גדולה של ההחזרים.
  • משכנתא ללא הצמדה על בסיס ריבית הפריים: זוהי הלוואה שאינה מוצמדת למדד וגובה ההחזר נקבע לפי ריבית הפריים, ריבית בנק ישראל + 1.5%. היא טובה להלוואות קצרות כמו הלוואות גישור כי אין עמלת פירעון מוקדם.
  • הצמדה למט"ח וריבית הליבור: משכנתא שגובה הקרן בה מוצמד לשער הדולר או האירו והריבית למשכנתא היא הליבור שמתפרסמת בלונדון פעמיים בשנה.
  • משכנתא בטוחה: משכנתא ייחודית ללא הצמדה ובריבית קבועה. התשלום החודשי קבוע כל הזמן, אך הריבית היא לרוב גבוהה מאוד. מתאים למי שמתרחק מסיכון בכל מחיר.

באופן כללי בהרבה מקרים רצוי לבחור בתמהיל של מסלולי משכנתא לפיזור הסיכונים ומתן גמישות בהחזרים החודשיים.

השוואת משכנתאות
Sending
User Rating 5 (1 vote)

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

שתפו את העמוד בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 56
רבים מאתנו נקלעו במהלך חייהם הבוגרים בצורך לקחת הלוואה, בין אם לצורך קניית רכב, טיול גדול או פשוט לסגור את המינוס בבנק.
תאריך :
צפיות: 45
מס ירושה הוא מס שמוטל כנגד כספים או נכסים שעברו בירושה, על המקבל.
תאריך :
צפיות: 46
מס הכנסה שלילי, אשר מכונה באופן רווח גם "מענק עבודה", הוא סכום של כסף שהמדינה מספקת לאזרחים עובדים שהכנסתם נמוכה.
תאריך :
צפיות: 43
מיהם אותם יועצי משכנתאות שמחפשים אותנו ומאתרים אותנו רגע לפני שאנחנו לוקחים משכנתא או ממחזרים משכנתא?
תאריך :
צפיות: 71
בואו נעשה ניסוי קטן.

גשו לחבר טוב מהעבודה או לשכן קרוב וזרקו לו משפט על קרן הפנסיה שלו.
תאריך :
צפיות: 32
ביטוח בריאות ממלכתי הוא אחד החוקים החשובים ביותר שנחקקו במדינת ישראל מאז יום הקמתה.

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים