הר הביטוח – איתור גם לנפטרים

הר הביטוח הוא כלי שפיתחו במשרד האוצר המשמש כמנוע חיפוש שמאתר את כל מוצרי הביטוח שרכשתם לאורך השנים, השירות מסביר איזה מוצר נרכש, התקופה בה תהיו מבוטחים, המחיר שאתם משלמים על הביטוח ואת שם חברת הביטוח שמבטחת אתכם. השירות מוענק בחינם הוא מאובטח לחלוטין בנוסף קיים פיצ'ר מעניין נוסף במנגנון הר הביטוח – חיפוש על שם קרוב שנפטר.

 

הר הביטוח – איך הוא עובד

חברות הביטוח בישראל מחוייבות על פי חוק להעביר את המידע על הביטוחים שהן מספקות, המידע מועבר למשרד האוצר מדי חודש ומועלה לאתר, הר הביטוח גם מאפשר להעביר ולקבל מסמכים דיגיטליים בנושאי ביטוח וכן לקבל שריות בצורה פשוטה יותר מחברות הביטוח עצמן. משרד האוצר ממליץ לאסוף את כל המידע שתקבלו מהר הביטוח ולפנות ליועץ ביטוח כדי שיוכל לבחון האם הביטוח שאתם מקבלים כעת מספיק, האם יש לכם כפל ביטוח ואיך אפשר לצמצם את ההוצאות החודשיות שלכם על ביטוח.

איך למצוא ביטוח של קרוב משפחה שנפטר

הר הביטוח מאפשרת לבני משפחה לאתר את פוליסות הביטוח שרכש קרוב משפחה שנפטר, במסך הכניסה ניתן לחפש פוליסות בתוקף על שם קרובים שנפטרו, כדי לקבל את המידע יש להכניס פרטים מזהים על עצמכם כמו תעודת זהות, תאריך ההנפקה של תעודת הזהות, יש לציין האם הונפק לכם דרכון בשלוש השנים האחרונות, והאם יצאתם מהארץ בשלוש השנים האחרונות.

לאחר מכן תצטרכו למלא את תעודת הזהות של הנפטר ואת תאריך הפטירה שלו ולמלא קוד אבטחה שנמצא בתחתית המסך.

לאחר מילוי הפרטים כראוי יוצג בפניכם מסך ובו כלל הפוליסות שהנפטר רכש, על פי מה שדווח על ידי חברות הביטוח. התצוגה מבוצעת בחלוקה לפוליסות כלליות, פוליסות בריאות וביטוחיח חיים, כדי להיכנס לכל קטגוריה יש ללחוץ על האייקון המתאים.

לאחר שתכנסו לקטגוריה מסויימת תוכלו לראות את הסיווג של כל ביטוח בתוך הקטגוריה אליה נכנסתם, למשל בתוך ביטוחי בריאות תוכלו לראות ביטוחים סיעודיים, ביטוחי נסיעות וביטוחי ניתוחים, תרופות והשתלות. בדף הביטוחים תקבלו פירוט על החברה דרכה נרכשה הפוליסה, הפרמיה ששולמה, תקופת הביטוח, מספר הפוליסה ושמה.

במידה ויש פירוט נוסף על הביטוח תוכלו ללחוץ על משולש קטן כדי לקבל עליה פירוט נוסף, כמו פירוט הכיסויים הכלולים בפוליסה, האם מדובר בפוליסה מתחדשת או בפוליסה חד פעמית ועוד. בנוסף, תוכלו להדפיס את התוצאות או להוריד אותן כקובץ אקסל כדי לקבל ייעוץ ביטוחי.

למערכת מספר פיצ'רים אוטומטיים שמטרתם לסייע באיתור כפל ביטוחי, במידה והמערכת תזהה כפל מסוג זה בחלק העליון של הדף יהבהב משולש אזהרה, כדי לקבל פירוט על הבעיה שאותרה תצטרכו לפנות לחברות הביטוח כדי לקבל הסבר מדויק.

לצד כל פוליסה יופיע קישור למידע האישי, לחיצה עליו תוביל אתכם לאיזור האישי שלכם בחברה שמבטחת אתכם, באיזור האישי תוכלו לקבל מידע נוסף על הפוליסה שלכם וכן תוכלו לבצע פעולות פעולות נוספות הנוגעות לפוליסה. בנוסף, קיים קישור למדד השירות ולמחשבון ההשוואה של רשות שוק ההון, שם תוכלו לקבל מידע על איכות השירות של החברה שמספקת את הפוליסה והשוואת מחירים ביחס לאותו מוצר בחברות אחרות.

איתור ביטוחים של קרוב משפחה שנפטר יכולה לחשוף בפניכם פוליסות שונות שחייבות לו או לכם כסף, איתור פוליסת ביטוח חיים או פוליסות שלא נוצלו יכולות להיות שוות סכומי כסף גדולים מאוד שיעשירו במידה ניכרת את הירושה, השירות ניתן על ידי משרד האוצר בחינם ולכן כדאי לכל אדם שנאלץ להתמודד עם אובדן של קרוב משפחה לבדוק את הכיסויים הביטוחיים שרכש.

לבדיקת הר הביטוח לחצו כאן.

עוד כתבות מומלצות בנושא ביטוח

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?