לקבלת ייעוץ משכנתאות ללא התחייבות חייגו עכשיו: 054-6423199

איתנים
ייעוץ-משכנתא-שני
עדי שטרן - יועץ משכנתאות מוסמך

ייעוץ משכנתא בלב שקט

הליך פשוט וקל שבו תחסכו מאות אלפי שקלים!

מלאו פרטים עכשיו!

שמעון שטרית - יועץ משכנתאות בכיר

מהי הלוואת גישור למשכנתא?

מאת: שמעון שטרית
מאת: שמעון שטרית

יועץ משכנתאות בכיר בחברת איתנים

בעולם העסקים, הלוואת גישור היא נוהג נפוץ ומקובל למדי למימון פעילויות שונות תקופות ביניים. הכוונה היא שהמלווה מעניק ללווה סכום כסף הדרוש לו לביצוע פעילות מסוימת, כאשר הלווה מחזיר את הסכום בצורה מרוכזת לאחר תקופה מוגדרת וקצרה יחסית שבה קיבל סכום דרוש.

זו הלוואת גישור כי ייעודה הוא גישור פיננסי על תקופה שבה הלווה זקוק לכסף אך עוד אין לו את הסכום הדרוש בהון עצמי. כך למשל יזם נדל"ן יכול לקבל מבנק מימון לפיתוח תשתיות באזור מסוים, כאשר הכסף יוחזר בצורה מרוכזת ובתוספת ריבית כאשר יהיו קונים לדירות.

אך בפועל, שיטת הלוואה זו קיימת גם בשוק הפרטי ובהיקפים לא מבוטלים בשוק המשכנתאות, זאת בצורה של הלוואת גישור למשכנתא.

הלוואת גישור למשכנתא יכולה בהחלט לסייע לאנשים רבים הנמצאים במצב מסוים, במקרים רבים הלוואה שכזו מהווה את ההבדל בין היכולת לרכוש דירה רלבנטית עכשיו למרות שעוד אין את כל הסכום הדרוש לבין אובדן עסקה פוטנציאלית.

מדובר על הלוואת משכנתא השונה מהותית ממסלולי משכנתאות רגילים ועל בחירה רלבנטית רק למצבים מסוימים מאוד.

לחצות את הגשר – על מה מגשרים כאן?

הלוואת גישור למשכנתא היא כזו כי זה בדיוק מה שהיא עושה, מגשרת על תקופה מסוימת בה הלווים זקוקים לכסף, תקופה אשר בסופה יהיה להם הסכום הדרוש להחזר ההלוואה.

מבחינת משכנתא, הכוונה היא בעיקר למצבים בהם הלווים רוצים לרכוש דירה או נכס כלשהו למגורים, יש להם סכום כסף "ודאי" אך שאינו נזיל באותה נקודת זמן ולכן הם צריכים לגשר על הפער הזה ובכל זאת לרכוש את הנכס – באמצעות הלוואת גישור מהבנק (או מגורמים אחרים, אך לרוב מדובר על הבנקים המסחריים).

כך שבאופן מטאפורי, הלוואה כזו מגשרת על הפער התזרימי בתקופה הנתונה וכמו כן מעניקה ללווים גשר שבאמצעותו יוכלו לחצות את "התהום" בבטחה ולהגיע לדירה חדשה/טובה יותר.

לא להתבלבל – שמות שונים למסלולי הלוואה מיוחדים

כאשר אנשים שומעים את המונח הלוואת גישור למשכנתא, פעמים רבות הוא מגיע לצד מונחים נוספים מעולם המשכנתאות – בעיקר שמות של מסלולי משכנתא מיוחדים אחרים.

לכן חשוב מאוד להבין במה מדובר ואת ההבדלים. כך למשל לצד הלוואות גישור למשכנתאות ניתן לשמוע את המונח משכנתא גרייס – כאשר יש דמיון, אך מסלול גרייס בסך הכל כולל תקופה מסוימת, לרוב כמה חודשים עד שנה, שבה הלווים לא צריכים להחזיר את ההלוואה ורק לאחר מכן מתחילים התשלומים החודשיים.

מונח נוסף שעשוי לבלבל הוא הלוואת בלון או הלוואת בוליט, אלו כבר אכן דומות יותר להלוואת גישור ובמקרים מסוימים יכולים להיות אפילו אותו דבר.

הלוואת בלון/בוליט, היא כזו שנקבעת לתקופה מסוימת ולרוב קצרה יחסית, כאשר הלווים מחזירים את הסכום למלווה בתשלום אחד בסיום התקופה.

יש מסלולי בלון מלאים בהם הלווים לא משלמים בכלל תשלומים חודשיים ורק תשלום סופי של קרן + ריבית, או מסלולים חלקיים בהם משלמים בכל חודש רק ריבית ובסיום התקופה את הקרן.

הלוואת גישור למשכנתא דומה יותר להלוואת בלון, כאשר ברוב המקרים מקבלים את הסכום מראש, ומחזירים את הקרן + ריבית (והצמדה אם ישנה) בתשלום אחד.

למי זה מתאים ויתרונות

הלוואת גישור למשכנתא מתאימה בעיקרה לאנשים המבקשים למכור את דירתם הקיימת (אפילו אם יש עליה משכנתא פעילה) אך בו זמנית רוצים לרכוש דירה אחרת לפני מכירת הישנה – להלן גישור על התקופה.

כך, כאשר הדירה הישנה נמכרת לבסוף, ללווים יש מיידית את הכסף להחזר הלוואת הגישור. היתרונות של הלוואת גישור למשכנתא כוללים גמישות בבניית מודל ההחזר (תשלום אחד כולל או תשלומים חודשיים של הריבית), פתרון יעיל למימון ביניים, אפשרויות ריביות והצמדה רבות – פריים, צמוד למדד, ללא הצמדה, צמוד לליבור, צמוד מט"ח, ריבית קבועה וכן הלאה.

מומלץ מאוד לצפות בסרטון עד הסוף!

לקבלת ייעוץ משכנתאות ללא התחייבות מלאו פרטים עכשיו!

הלוואת משכנתא

הלוואת משכנתא

משלמים משכנתא? כל הסיבות לקחת הלוואת משכנתא לכל מטרה בשורה משמחת לכל ציבור הלווים בישראל – אם יש לכם דירה, הבנק מאפשר לכם לקחת הלוואת

קרא עוד »

לקבלת ייעוץ משכנתאות ללא התחייבות מלאו פרטים עכשיו!

שתפ/י את המאמר: