הלוואה לרכישת רכב לבעלי נכס

תאריך פרסום :
תגובות :0תגובות

שוק ההלוואות בישראל הוא מקיף ומפותח מאוד כאשר הלוואות לרכישת רכב מהוות מרכיב משמעותי בשוק ההלוואות כולו. בעיקר כי רכישת רכב חדש ומשומש בישראל נחשבת יקרה מאוד לעומת רמת ההכנסה ולעומת שאר העולם – בגלל מיסוי גבוה מאוד. עקב העלויות הגבוהות האלו אנשים רבים בוחרים או נאלצים לקחת הלוואות לרכישת רכב כדי להתקדם לרכב חדש או להחליף רכב קיים ברכב משומש חדש וטוב יותר.

למרות מה שנאמר על העלויות הגבוהות בשוק הרכב הישראלי, בכל זאת ניתן לראות מכוניות חדשות רבות מאוד על כבישי ישראל ולצד הצמיחה הקבועה של מעמד הביניים בישראל הלוואות אלה מהוות את הגורם המרכזי לכך.

מעולם לא היה קל יותר להתקדם לרכב חדש

אם בעבר היה צורך להעמיד הון עצמי רב על מנת לרכוש רכב חדש מהיבואן או מסוכנות רכב אז עם התפתחות תחום האשראי כיום קל מאוד לעבור לנהוג ברכב חדש גם בלי תשלום מראש של כל עלות הרכב וברוב המקרים גם באחוזי מימון גבוהים שמאפשרים לרכוש רכב גם עם הון עצמי ראשוני נמוך יחסית.

לצד כניסת גורמי מימון רבים לשוק מימון הרכב בישראל גם יבואני הרכב, סוכנויות הרכב, חברות הליסינג וכדומה מתחרים על הלקוחות ומצב זה יצר מגוון רחב של אפשרויות מימון וקבלת רכב חדש.

מימון באמצעות בנקים מסחריים

כל הבנקים מציעים כיום הלוואות לרכישת רכב, גם ללקוחות שאינם בעלי חשבון פעיל בבנק (בדומה לשוק המשכנתאות), מדובר על הלוואות לרכישת רכב חדש או משומש.  באופן כללי הבנקים המסחריים מציעים אחוזי מימון לרכישת רכב של 60%-80% משווי הרכב הכללי, כאשר תמיד יש תקרת סכום שניתן לקבל גם עם מבחינת אחוזי המימון הסכום גבוה יותר – תקרה זו היא כ-120,000 ש"ח.

הבנקים מציעים הלוואות לרכישת רכב במסלול שבו הכסף מועבר ישירות מהבנק ליבואן הרכב, היבואן משעבד את בעלות הרכב לבנק עד להחזר מלא של ההלוואה והלקוח מקבל את רכבו החדש ומתחיל לשלם את החזר ההלוואה. מסלול מימון נוסף הוא של הלוואות לרכישת רכב שבהן הלקוח מקבל את הכסף ישירות במזומן והוא רוכש את הרכב לבדו מהגורם הרלבנטי כאשר הבעלות על הרכב משועבדת לבנק עד להחזר מלא של ההלוואה.

מימון חוץ בנקאי

אחד הגורמים המרכזיים לצמיחת התחום של הלוואות לרכישת רכב הוא השוק החוץ בנקאי, גופים פיננסיים רבים שהחלו להציע הלוואות שונות גרמו לבנקים להתחיל להציע יותר מוצרי הלוואות ובכלל זה גם אפשרויות הלוואות לרכישת רכב, בנוסף גם היבואנים החלו להציע פתרונות מימון יצירתיים על מנת למשוך לקוחות אליהם. גורמים חוץ בנקאיים שמציעים הלוואות לרכישת רכב הם:

  • חברות כרטיסי אשראי: מציעות למעשה הלוואות לכל מטרה לבעלי נכס לתקופות של 3 שנים ועד סכומים של 30,000-40,000 ש"ח – ללא ערבים או ביטחונות – לא מוגדרות בלעדית כהלוואות לרכישת רכב.
  • חברות מימון: בישראל קמו בשנים האחרונות חברות שכל מהותן מתן פתרונות מימון שונים, אלו יכולות להיות חברות שהן חלק מגוף פיננסי או מסחרי גדול יותר או חברות מימון פרטיות שזו מהותן. מציעות תנאים מגוונים של הלוואות לרכישת רכב ואחוזי מימון גבוהים יותר מהבנקים.
  • ליסינג: מסלול מימון רכב שאינו בדיוק הלוואות לרכישת רכב אלא כולל תשלום מקדמה, קבלת הרכב, תשלומים חודשיים ותשלום סופי לרכישה סופית.

יש לציין כי הלוואות לרכישת רכב עד 50,000 לא מחייבות שעבוד של הרכב למלווה ומעל סכום זה השעבוד מחויב.

הלוואות לרכישת רכב
Sending
User Rating 5 (1 vote)

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

צפיות: 6
יש לכם עסק ואתם רוצים שהוא ימשיך לשגשג למשך שנים ארוכות, בלי לספוג הפסדים ובלי להיקלע לסחרורים של תביעות, שיקום נזקים או כל תרחיש מאיים אחר שעשוי להשבית את הפעילות
תאריך :
צפיות: 171
השימוש בנכסים דיגיטליים על מנת לייצר הכנסה שוטפת למשק הבית הפך בשנים האחרונות למתודה מקובלת.
תאריך :
צפיות: 469
על פי סקר שבנק ישראל ערך, הישראלי הטיפוסי דווקא שמח שהבנק שלו עובר לתחום בנקאות דיגיטלית, הוא לא צריך בני אדם כדי לנהל את חשבון הבנק שלו, לפחות לא צריך
תאריך :
צפיות: 450
כחלק מרפורמה של משרד האוצר, בשנים האחרונות המשרד הכריז על 4 קרנות פנסיה כקרנות "נבחרות".
תאריך :
צפיות: 122
כל אדם שמעסיק עובד זר מחויב לחוקים קפדניים, ביניהם גם החובה לבטח את העובד למשך כל תקופת העסקתו.
תאריך :
צפיות: 101
בשנת 2008 בוצע שינוי חוקתי במדינה שהביא לירידה חדה בכמות החוסכים בקופות הגמל, שינוי זה מנע מהחוסכים את האפשרות למשוך את הכסף שחסכו באמצעות הקופה בפעימה אחת וכפה עליהם משיכת

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים

מאמרים נוספים בנושא