הלוואה לרכישת רכב לבעלי נכס

תאריך פרסום :
תגובות :3תגובות

שוק ההלוואות בישראל הוא מקיף ומפותח מאוד כאשר הלוואות לרכישת רכב מהוות מרכיב משמעותי בשוק ההלוואות כולו. בעיקר כי רכישת רכב חדש ומשומש בישראל נחשבת יקרה מאוד לעומת רמת ההכנסה ולעומת שאר העולם – בגלל מיסוי גבוה מאוד. עקב העלויות הגבוהות האלו אנשים רבים בוחרים או נאלצים לקחת הלוואות לרכישת רכב כדי להתקדם לרכב חדש או להחליף רכב קיים ברכב משומש חדש וטוב יותר.

למרות מה שנאמר על העלויות הגבוהות בשוק הרכב הישראלי, בכל זאת ניתן לראות מכוניות חדשות רבות מאוד על כבישי ישראל ולצד הצמיחה הקבועה של מעמד הביניים בישראל הלוואות אלה מהוות את הגורם המרכזי לכך.

מעולם לא היה קל יותר להתקדם לרכב חדש

אם בעבר היה צורך להעמיד הון עצמי רב על מנת לרכוש רכב חדש מהיבואן או מסוכנות רכב אז עם התפתחות תחום האשראי כיום קל מאוד לעבור לנהוג ברכב חדש גם בלי תשלום מראש של כל עלות הרכב וברוב המקרים גם באחוזי מימון גבוהים שמאפשרים לרכוש רכב גם עם הון עצמי ראשוני נמוך יחסית.

לצד כניסת גורמי מימון רבים לשוק מימון הרכב בישראל גם יבואני הרכב, סוכנויות הרכב, חברות הליסינג וכדומה מתחרים על הלקוחות ומצב זה יצר מגוון רחב של אפשרויות מימון וקבלת רכב חדש.

מימון באמצעות בנקים מסחריים

כל הבנקים מציעים כיום הלוואות לרכישת רכב, גם ללקוחות שאינם בעלי חשבון פעיל בבנק (בדומה לשוק המשכנתאות), מדובר על הלוואות לרכישת רכב חדש או משומש.  באופן כללי הבנקים המסחריים מציעים אחוזי מימון לרכישת רכב של 60%-80% משווי הרכב הכללי, כאשר תמיד יש תקרת סכום שניתן לקבל גם עם מבחינת אחוזי המימון הסכום גבוה יותר – תקרה זו היא כ-120,000 ש"ח.

הבנקים מציעים הלוואות לרכישת רכב במסלול שבו הכסף מועבר ישירות מהבנק ליבואן הרכב, היבואן משעבד את בעלות הרכב לבנק עד להחזר מלא של ההלוואה והלקוח מקבל את רכבו החדש ומתחיל לשלם את החזר ההלוואה. מסלול מימון נוסף הוא של הלוואות לרכישת רכב שבהן הלקוח מקבל את הכסף ישירות במזומן והוא רוכש את הרכב לבדו מהגורם הרלבנטי כאשר הבעלות על הרכב משועבדת לבנק עד להחזר מלא של ההלוואה.

מימון חוץ בנקאי

אחד הגורמים המרכזיים לצמיחת התחום של הלוואות לרכישת רכב הוא השוק החוץ בנקאי, גופים פיננסיים רבים שהחלו להציע הלוואות שונות גרמו לבנקים להתחיל להציע יותר מוצרי הלוואות ובכלל זה גם אפשרויות הלוואות לרכישת רכב, בנוסף גם היבואנים החלו להציע פתרונות מימון יצירתיים על מנת למשוך לקוחות אליהם. גורמים חוץ בנקאיים שמציעים הלוואות לרכישת רכב הם:

  • חברות כרטיסי אשראי: מציעות למעשה הלוואות לכל מטרה לבעלי נכס לתקופות של 3 שנים ועד סכומים של 30,000-40,000 ש"ח – ללא ערבים או ביטחונות – לא מוגדרות בלעדית כהלוואות לרכישת רכב.
  • חברות מימון: בישראל קמו בשנים האחרונות חברות שכל מהותן מתן פתרונות מימון שונים, אלו יכולות להיות חברות שהן חלק מגוף פיננסי או מסחרי גדול יותר או חברות מימון פרטיות שזו מהותן. מציעות תנאים מגוונים של הלוואות לרכישת רכב ואחוזי מימון גבוהים יותר מהבנקים.
  • ליסינג: מסלול מימון רכב שאינו בדיוק הלוואות לרכישת רכב אלא כולל תשלום מקדמה, קבלת הרכב, תשלומים חודשיים ותשלום סופי לרכישה סופית.

יש לציין כי הלוואות לרכישת רכב עד 50,000 לא מחייבות שעבוד של הרכב למלווה ומעל סכום זה השעבוד מחויב.

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 23
מידי שנה מקבלים עובדים רבים במדינת ישראל הפחתה בתשלום המס, בגין נקודות זכות ממס הכנסה.
תאריך :
צפיות: 20
החיסכון הפנסיוני שומר את סכום הכסף הגדול ביותר שכל אחד מאיתנו יצבור במהלך חייו.
תאריך :
צפיות: 14
בזמן שאתם קוראים את הכתבה הזו, כנראה שאתם עוד לא יודעים כי סביר שיש לכם חשבון במס הכנסה בו שוכבים אלפי שקלים שרשויות המס חייבות לכם.
תאריך :
צפיות: 25
אחת המעטפות המבאסות הנוחתות בתיבת הדואר שלנו היא ההזמנה לטסט לרכב.
תאריך :
צפיות: 24
השכרה של רכב בחו"ל מאפשרת לנו ניידות, תחושה של עצמאות וחופש, אפשרות להגיע למקומות רבים שאליהם קשה להגיע בתחבורה ציבורית, נוחות, ואפשרות להכיר את היעד שבחרתם בקצב שלכם.
תאריך :
צפיות: 16
האוטו במוסך, אתם נוסעים לטיול רחוק והמכונית המשפחתית לא מכילה את כולם כולל המטען, מכרתם את הרכב הישן והרכב החדש עדיין לא הגיע, הוצאות אחזקת הרכב כבדות עליכם, החלטתם למכור

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים

מאמרים נוספים בנושא