הלוואה ללא ריבית לבעלי נכס

תאריך פרסום :
תגובות :3תגובות

באופן בסיסי, לכל הלוואה יש עלות שמתבטאת במרכיבים שונים בהחזר ההלוואה, המרכיב המרכזי הוא ללא ספק הריבית. הריבית היא אחוז מסוים שיש לשלם לגורם המלווה מעבר להחזר הקרן עצמה, זהו הרווח של המלווה על מתן האשראי. תוספת ריבית זו היא נכונה לגבי כמעט כל סוג של הלוואה, פרטית או עסקית, חיונית או לצרכי מימון מותרות. אך ישנה אפשרות בישראל לקבל גם הלוואות ללא ריבית, אלו הלוואות שאין להן עלות נוספת מעבר להחזר הקרן (ועלות מקדימה קטנה לעיתים).

הלוואות ללא ריבית מאפשרות ללווה לקבל מימון בתנאים אטרקטיביים ביותר ולהחזיר החזרים חודשיים הגיוניים ושהוא יכול לעמוד בהם, בעיקר הלוואות ללא ריבית מאפשרות החזר של הסכום המקורי בלבד ללא תוספות. כפי שכל לווי המשכנתאות יכולים להעיד, תוספות הריבית על הלוואות רגילות מייקרות מאוד את כל העניין ומוסיפות תשלומים נוספים גבוהים מאוד לאורך זמן.

הלוואות ללא ריבית מבנק מסחרי לבעלי נכס – נדיר אך אפשרי

תחם פעילות מרכזי של בנקים מסחריים תמיד היה מתן אשראי, הלוואות פרטיות ועסקיות תמורת ריבית ובכך גריפת רווחים, בבנק לרוב הפעולות יש עלות כלשהי ולכן לא נהוג לחשוב עליהם כעל מוסדות פיננסיים שיציעו הלוואות ללא ריבית. אך בפועל ישנה אפשרות לקבל הלוואות ללא ריבית מהבנקים השונים, אפשרות שאינה זמינה לכל אחד אך היא בהחלט קיימת. באופן כללי, הדרך היחידה לקבל מבנק הלוואות ללא ריבית היא לפתוח בבנק כלשהו חשבון חדש או להתחיל תכנית חיסכון משמעותית, אך כמובן שלא כל לקוח חדש זכאי להלוואה ללא ריבית אלא יש צורך להיות לקוח עם רמת הכנסה שמעל הממוצע ולרוב להתחייב בהעברת חשבון משכורת גבוהה יחסית, או פתיחת תכנית חיסכון בסכומים גדולים.

הלוואות ללא ריבית מהבנקים שמוצעות להם במקרים שצוינו הן לרוב לתקופות יחסית קצרות ולא עבור סכומים גדולים מאוד (לא משכנתא מן הסתם). בנוסף לאפשרויות שנסקרו, יש מקומות עבודה מסוימים שמפעילים הסכמים עם בנקים על מנת להציע לעובדיהן הלוואות ללא ריבית – למשל מגזר עובדי המדינה במסגרת מכרז הבנקאות של החשב הכללי במשרד האוצר.

הלוואות ללא ריבית מגמ"ח

מוסדות גמילות חסדים (גמ"ח) הם מוסדות יהודים דתיים באופן עקרוני, ברוב המקרים הגמ"ח הוא מוסד שמעניק הלוואות ללא ריבית לציבור – בד"כ לציבור הדתי אך לא רק. הגמ"ח מציע הלוואות ללא ריבית על פי מסורת ומצווה יהודית מהותית של סיוע לאחר ללא כוונת רווח או תועלת. מדובר על הלוואות לכיסוי חובות בעיקר, בסכומים קטנים יחסית ולתקופות קצרות, לרוב יש צורך בהצגת ערבים ולעיתים להכיר את מוסד הגמ"ח ואת מנהליו באופן אישי/קהילתי. הלוואות ללא ריבית של גמ"חים מתבצעות על בסיס תרומות בלבד.

הלוואות ללא ריבית מהאגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית

הגורם המרכזי ללא ספק מבחינת הלוואות ללא ריבית הוא האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית, זהו למעשה גמ"ח גדול מאוד שמפעיל רשת מקיפה וגדולה של מתן הלוואות. האגודה נמצאת בירושלים ופעולת מאז 1990, כל פעילותה היא על בסיס תרומות בלבד וללא תמיכה ממשלתית כלל למרות פועלה החשוב.

הלוואות ללא ריבית מהאגודה מצריכות הכנסה חודשית מינימאלית של 3,000 ש"ח ועד 13,000 ש"ח, וותק של שנה בעבודה כלשהי. האגודה מציעה הלוואות ללא ריבית בעיקר לעולים חדשים (מאתיופיה בעיקר), משפחות נפגעי טרור, משפחות מרובות ילדים, תושבי פריפריה, עסקים במצוקה או בתחילת דרכם ושאר נזקקים. הלוואות ללא ריבית פרטיות הן עד 15,000 ש"ח (חריגים עד 30,000) ולעסקים עד 70,000 ש"ח.

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 23
מידי שנה מקבלים עובדים רבים במדינת ישראל הפחתה בתשלום המס, בגין נקודות זכות ממס הכנסה.
תאריך :
צפיות: 15
החיסכון הפנסיוני שומר את סכום הכסף הגדול ביותר שכל אחד מאיתנו יצבור במהלך חייו.
תאריך :
צפיות: 14
בזמן שאתם קוראים את הכתבה הזו, כנראה שאתם עוד לא יודעים כי סביר שיש לכם חשבון במס הכנסה בו שוכבים אלפי שקלים שרשויות המס חייבות לכם.
תאריך :
צפיות: 18
אחת המעטפות המבאסות הנוחתות בתיבת הדואר שלנו היא ההזמנה לטסט לרכב.
תאריך :
צפיות: 18
השכרה של רכב בחו"ל מאפשרת לנו ניידות, תחושה של עצמאות וחופש, אפשרות להגיע למקומות רבים שאליהם קשה להגיע בתחבורה ציבורית, נוחות, ואפשרות להכיר את היעד שבחרתם בקצב שלכם.
תאריך :
צפיות: 11
האוטו במוסך, אתם נוסעים לטיול רחוק והמכונית המשפחתית לא מכילה את כולם כולל המטען, מכרתם את הרכב הישן והרכב החדש עדיין לא הגיע, הוצאות אחזקת הרכב כבדות עליכם, החלטתם למכור

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים

מאמרים נוספים בנושא