הלוואה לכל מטרה לבעלי נכס

תאריך פרסום :
תגובות :3תגובות

לא מעט מקרים עשויים להציק נטילת משכנתא: טיפול רפואי, רכישה גדולה, אירוע משפחתי או תקופה בה ההוצאות השוטפות גבוהות מהרגיל. בשוק ההלוואות הישראלי ניתן למצוא מגוון רחב יחסית של אפשרויות לקבלת הלוואה לכל מטרה, כאשר על הלווה העתידי לדעת לבצע את הבדיקה המתאימה על מנת למצוא את האפשרות המתאימה ביותר עבורו.

גופים פיננסיים שונים מעניקים מספר הלוואות שונות המיועדות עבור מטרה ספציפית, כגון, הלוואות לצורך רכישת דירה (משכנתא) או רכב, הלוואות לימודים או לפתיחת עסק. הלוואות אלה מתוכננות כך שיתאימו לצורך הספציפי שעולה ממטרת הרכישה, כך לדוגמא משכנתא היא הלוואה הניתנת בסכומים גבוהים יחסית על מנת לאפשר ללווים לרכוש דירה.

הלוואות לכל מטרה אינן מיועדת למטרה ספציפית ולכם המאפיינים שלהן הם שונים ומגוונים. הסכומים משתנים מגוף פיננסי אחד למשנהו וכך גם גובה הריביות ותנאי ההחזר. על מנת למצוא את ההלוואה המתאימה ביותר ואת הגוף הפיננסי המתאים ביותר חשוב לבצע בדיקה מקדימה וסקר שוק בין ההצעות השונות. לעיתים ישנם הבדלים משמעותיים בין הלוואות שונות הניתנות על ידי בנקים שונים ועל ידי חברות האשראי או גופים פיננסים חוץ בנקאים אחרים.

 

מי מעניק הלוואות לכל מטרה לבעלי נכסים

  • בנקים: עקב התחרות הרבה בין הבנקים וחברות האשראי, קבלת הלוואות בסכומים של עשרות אלפי שקלים, באופן מיידי (תוך שלושה ימי עסקים), הפכה בשנים האחרונות למשימה פשוטה, עבור מי שהבנק אינו מטיל ספק ביכולת החזר שלו. בטרם אישור ההלוואה לא נדרש הלקוח להצהיר את מטרת ההלוואה והבנק בוחן רק את היסטוריית האשראי שלו ואת נתוניו האישיים הכספיים. במידה ומדובר במעביר משכורת קבועה ללא היסטוריה בעיתית, ההלוואה תאושר במרבית המקרים במקום.
  • חברות האשראי: כניסתן של חברות האשראי לשוק ההלוואות יוצרת אפשרות נוספת לקבלת הלוואות לכל מטרה, ואף במקרים רבים מדובר באופציה נוחה יותר. חברות האשראי מעניקות הלוואות בסכומים של עשרות אלפי שקלים בלבד, אולם בניגוד לבנקים, לחברות האשראי קריטריונים נמוכים יותר מאשר לבנקים. לקוח שבקשת ההלוואה שלו נדחתה על ידי הבנק, עשוי למצוא אוזן קשבת וארנק פתוח, דווקא אצל חברות האשראי. גובה הריבית נקבע על פי מאפיינים פיננסיים שונים של הלקוח. חשוב להשוות את גובה הריביות, שכן הריביות שגובות חברות האשראי (כ.א.ל, ישראכרט, לאומי כארד), מגיעות באופן ממוצע למעל ל10% בחישוב שנתי. תקופת ההחזר נפרסת על תקופה של עד ל36 חודשים.
  • אשראי חוץ בנקאי נוסף וקרנות: בנוסף לחברות האשראי והבנקים ניתן למצוא חברות נוספות הפועלות בתחום האשראי, דוגמת חברת דלתא קפיטל, המעניקה הלוואות לכל מטרה. בנוסף, במידה והבנק וחברות האשראי אינן מסכימות להעניק הלוואה, ניתן לפנות גם לקרנות שונות הפועלות בישראל. אולם, חשוב לציין כי מרבית הקרנות מיועדות למטרות מסוימת וקהל יעד ספציפי.

על מה חשוב להקפיד?

הקלות היחסית בקבלת הלוואות בגובה עשרות אלפי שקלים תוך ביצוע שיחת טלפון אחת, מחברות האשראי ואפילו מן הבנקים עשויה לסנוור את הלקוחות. לעיתים קבלת ההלוואה באופן מיידי היא כן קריטית, אולם, בכל מקרה, חשוב לבחון לעומק את מאפייני ההלוואה.

  • תקופת ההחזר: נטילת הלוואות לטווח קצר עשויה להיות פשוטה, אולם חשוב לבדוק את אורך תקופת ההחזרים ולוודא שאנו אכן מסוגלים לעמוד בהחזרים בתקופת הזמן הקצובה. הלוואות מיידיות ניתנות לרוב עם תקופת החזר של עד ל-3 שנים.
  • פירעון מוקדם: האפשרות לבצע פירעון מוקדם של ההלוואה עשויה לחסוך כסף רב, לכן רצוי לבדוק מהם התנאים לביצוע פירעון מוקדם.
  • תקופת גרייס: גופים שונים מאפשרים קבלת  דחייה במועד תחילת ביצוע תשלמי ההחזר.
  • מסלול הריבית: גם כאשר מדובר בהלוואות מיידיות ובעיקר כאשר מדובר בהלוואות ארוכות טווח, חשוב לבדוק את כדאיות מסלול הריבית.

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 49
נושאים של מיסוי הם בדרך כלל מסוג הדברים שהציבור בישראל לא אוהב להתעסק איתם.
תאריך :
צפיות: 66
חוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג – 1963, הינו חוק העוסק בזכות לפיצויי פיטורים בסיום העבודה. 

סעיף 14 לחוק זה, אשר כותרתו הינה "פיצויים ותגמולים", עוסק בחישוב פיצויי פיטורים כאשר במהלך העבודה
תאריך :
צפיות: 42
רכישת פוליסת ביטוח זו פעולה פשוטה, ורבות הן החברות שישמחו להציע את שירותיהן. לעומת זאת, ביטול פוליסת ביטוח אינה פעולה פשוטה כלל וכלל.
תאריך :
צפיות: 51
בעת האחרונה שיטת 'מימון המונים' תופסת תאוצה בקרב יזמים רבים. במסגרת השיטה, מיזמים רבים מגייסים כספים באמצעות השקעת כספים של אנשים פרטיים מקרב הציבור.
תאריך :
צפיות: 224
לא אחת אנו מתבקשים להמליץ כיצד לבחור חברה מסוימת או שירות כלשהו. בכל פעם שכזו, אנו מקפידים להדגיש את החשיבות של סקר שוק מקיף קודם לבחירה.
תאריך :
צפיות: 43
אף אחד מאתנו לא מאחל לעצמו אירועים כמו תאונת דרכים, גניבות, שריפות, מחלות קשות ועוד, אך זה עלול לקרות לכל אחד.

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים

מאמרים נוספים בנושא