משכנתא בנק אוצר החייל

תאריך פרסום :
תגובות :3תגובות

בנק אוצר החייל החל את דרכו בתור בנק הפונה לציבור לקוחות אשר משרת בכוחות הביטחון. גם היום, בעידן המודרני של הבנק הוא עדיין משרת לקוחות רבים המשתייכים לצבא ולכוחות הביטחון וזהו אחד המאפיינים העיקריים שלו, אך בנוסף הוא פונה לקהל הרחב ומגדיל את נתחי השוק שלו באופן שוטף.

כחלק מהצעת מכלול פתרונות בנקאיים ופיננסיים ללקוחותיו, בנק אוצר החייל מאפשר כיום גם נטילת משכנתאות לרכישת דיור.

הבנק משתייך כיום לקבוצת הבנק הבינלאומי, לאחר שהאחרון רכש אותו במסגרת תהליך אסטרטגי של רכישת בנקים קטנים ומתמחים – לכן משכנתא בנק אוצר החייל היא למעשה משכנתא מטעם הבינלאומי למשכנתאות.

למרות האמור לעיל על השתייכות לקבוצת הבנק הבינלאומי, משכנתא בנק אוצר החייל ניתנת ללקוחות הבנק בעמדות משכנתאות ייעודיות של הבינלאומי הנמצאות בסניפי בנק אוצר החייל.

כך שהלקוח לא צריך לגשת לסניף אחר, שבו לא מכירים אותו, אלא הוא יכול להיכנס לסניף הקבוע שלו ולנהל את התהליך במסגרתו, כולל אפשרויות לבצע פעולות בירור ראשוניות דרך אתר הבנק באינטרנט. הבנק מציע התאמה אישית של המשכנתא מבחינת סכומים (בהתאם לרגולציה ולתקנות כמובן), תנאי ההחזר ומסלולי ההלוואה.

מסלולי משכנתא

באופן כללי, משכנתא בנק אוצר החייל דרך הבינלאומי למשכנתאות מאפשרת לבחור מבין כל מסלולי המשכנתאות הקיימים בשוק הישראלי, כולל כמובן יצירת תמהיל משכנתא המורכב מכמה מסלולים שונים לצורך פיזור הסיכון והתאמת ההלוואה למאפיינים הפרטניים של כל לקוח.

הבינלאומי ואוצר החייל מציעים באופן כללי משכנתאות לתקופות של 4-30 שנים, כאשר המשכנתאות הן לכל סוגי הדיור וכן למטרות שונות כמו גרירת משכנתא, קבוצות רכישה, השקעה, מחזור משכנתא ועוד. סוגי המשכנתאות העיקריים שמציע הבנק הם:

  • שקלית בריבית קבועה: הלוואת משכנתא ברמת וודאות מלאה, יודעים מראש את סכום ההחזר החודשי והסופי. זהו מסלול בריבית קבועה וללא הצמדה למדד או לכל גורם אחר. כך אפשר לדעת בדיוק כמה משלמים בכל חודש עד להחזר מלא של המשכנתא.
  • ריבית קבועה עם הצמדה למדד: משכנתא בריבית קבועה לכל אורך חיי ההלוואה, אך עם הצמדה למדד המחירים לצרכן. הריבית לא משתנה והשפעתה על ההחזר החודשי ידועה מראש, אך שינוי במדד משפיע על ההחזר החודשי והנותר מהקרן.
  • משכנתא צמודה למדד ובריבית משתנה: משכנתא ברמת וודאות פחותה, אפשר לקחת אותה לתקופה של עד 30 שנה. הריבית עצמה נקבעת על פי עוגן ריבית מוסכם מראש ואובייקטיבי, כאשר עדכון הריבית נעשה אחת לתקופה מוגדרת שיכולה להיות החל מפעם בשנה וגם לפי תקופות אחרות כמוסכם בין הצדדים מראש – גם פעם ב-10 שנים. כמו כן המשכנתא צמודה למדד המחירים לצרכן. אפשר לפרוע את המשכנתא מוקדם ללא קנסות ותוספות ריבית.
  • משכנתא צמודת מט"ח: משכנתא בנק אוצר החייל יכולה להיות גם צמודה למטבע חוץ – דולר ארה"ב או אירו ליתר דיוק. ההלוואה וההחזרים הינם שקליים, אך ההצמדה היא לערכו של המט"ח. הריבית במשכנתא כזו מבוססת על ריבית הליבור הבין-בנקאית המתפרסמת בלונדון ומתעדכנת בכל 3 חודשים. מסלול זה מאפשר משכנתא לתקופה של 4-15 שנים בלבד, עם תשלומי קרן וריבית בכל חודש. חשוב לציין כי אין מחסום שער בסיס – כך שירידה בערך במטבע הזר תוביל להוזלה של המשכנתא. ניתן לבצע פירעון מוקדם ללא עמלות.

 

משכנתאות והלוואות מיוחדות

בנוסף למסלולי המשכנתא המוצעים במסגרת הבינלאומי למשכנתאות ללקוחות בנק אוצר החייל, יש מסלולים מיוחדים. אלו כוללים למשל משכנתאות לזכאי משרד השיכון: סיוע מטעם המדינה לעומדים בקריטריונים, כאשר סכומי הסיוע מוענקים בתנאים החזר נוחים יותר.

כמו כן משכנתא בנק אוצר החייל כוללת אפשרות לקבלת הלוואת גישור: הלוואה לטווח קצר שנועדה לגשר על הפער הפיננסי בין מכירת נכס קודם לרכישת נכס חדש, עד 25 חודשים, כאשר בסיום התקופה מחזירים את הקרן ובכל חודש עד אז משלמים רק את הריבית.

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 23
מידי שנה מקבלים עובדים רבים במדינת ישראל הפחתה בתשלום המס, בגין נקודות זכות ממס הכנסה.
תאריך :
צפיות: 15
החיסכון הפנסיוני שומר את סכום הכסף הגדול ביותר שכל אחד מאיתנו יצבור במהלך חייו.
תאריך :
צפיות: 14
בזמן שאתם קוראים את הכתבה הזו, כנראה שאתם עוד לא יודעים כי סביר שיש לכם חשבון במס הכנסה בו שוכבים אלפי שקלים שרשויות המס חייבות לכם.
תאריך :
צפיות: 18
אחת המעטפות המבאסות הנוחתות בתיבת הדואר שלנו היא ההזמנה לטסט לרכב.
תאריך :
צפיות: 18
השכרה של רכב בחו"ל מאפשרת לנו ניידות, תחושה של עצמאות וחופש, אפשרות להגיע למקומות רבים שאליהם קשה להגיע בתחבורה ציבורית, נוחות, ואפשרות להכיר את היעד שבחרתם בקצב שלכם.
תאריך :
צפיות: 11
האוטו במוסך, אתם נוסעים לטיול רחוק והמכונית המשפחתית לא מכילה את כולם כולל המטען, מכרתם את הרכב הישן והרכב החדש עדיין לא הגיע, הוצאות אחזקת הרכב כבדות עליכם, החלטתם למכור

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים

מאמרים נוספים בנושא