ביטוח משתלם במחיר אטרקטיבי!

ביטול פוליסה: הדרך לעשות את זה יעיל

רכישת פוליסת ביטוח זו פעולה פשוטה, ורבות הן החברות שישמחו להציע את שירותיהן. לעומת זאת, ביטול פוליסת ביטוח אינה פעולה פשוטה כלל וכלל. חברות הביטוח מערימות לעיתים קרובות קשיים על מבוטחיהן על מנת שיחליטו להתייאש מביטול הפוליסה. אז איך בכל זאת אפשר לבטל את פוליסת הביטוח בקלות במהירות? ניסינו לעשות קצת סדר. 

 

באופן לא מפתיע, חברות הביטוח אינן ששות לסייע ללקוחות לבטל פוליסת ביטוח שרכשו. וכשאנו אומרים שחברות הביטוח אינן ששות, אנו מדברים כמובן בלשון המעטה – חברות הביטוח נוהגות לעיתים קרובות להקשות על מבוטחים המעוניינים לבטל פוליסות ביטוח, בין אם זה על ידי זמני המתנה ארוכים ומתישים, בין אם זה באמצעות נציגים של החברה שמתנהגים באופן תוקפני ובלתי סובלני כלפי בקשות הביטול, ולעתים אף ניתן לחזות בחברות ביטוח שממשיכות לגבות כספים מהלקוחות גם לאחר שאלו האחרונים ביקשו לבטל את הפוליסה שרכשו.

באופן די אבסורדי, באתר חברות הביטוח אין אפשרות ישירה לביטול פוליסת הביטוח, והביטול נחשב לפעולה קשה ומתישהו.

 

איך אפשר לבטל פוליסת ביטוח?

ככלל, ברוב חברות הביטוח ניתן לבטל את פוליסת הביטוח באמצעות שלוש דרכים שונות. הראשונה, יצירת קשר טלפוני עם נציג החברה. היתרון של ביטול הפוליסה בדרך זו הוא הטיפול המהיר שעשוי להתקבל, מאחר שמטפלים בעניין הביטול באופן ישיר.

החיסרון הוא זמן המתנה ארוך, ולעיתים אף יחס שלילי מצד נציג השירות. פיתרון אפשרי לקיצור זמן ההמתנה הוא לא להודיע על כוונתכם לבטל את הפוליסה לפני שנציג השירות ענה לשיחה, דהיינו, לא לבחור באפשרות 'ביטול הפנסיה' כאשר אתם נשאלים על כך במערכת לניתוב שיחות של החברה. 

האפשרות השנייה לביטול הפוליסה מקורה באתר האינטרנט של החברה. ברוב החברות ניתן להיכנס לאזור האישי של החברה ולבחור באפשרות הביטול, ולעקוב לאחר מכן אחר ההנחיות. לצד הנוחות והיעדר ההמתנה, יש לשים לב שהחברות נוהגות לסרבל ולסבך את עניין ביטול הפוליסה האינטרנטי. כמו כן, במרבית החברות ניתן למלא טופס מקוון של ביטול פוליסה אף ללא כניסה לאיזור האישי.

גם אפשרות זו כוללת לרוב הנחיות רבות ומסובכות, ולעתים רבות חברות הביטוח מחביאות את האפשרות הזו במקומות נסתרים באתר.

יש לשים לב כי אתם בוחרים באפשרות הביטוח הנכונה, כאשר הן לא אחת מחולקות לשני סוגים שונים: ביטול פוליסות אלמנטריות (ביטול פוליסת ביטוח של רכב, דירה או עסק) או לחלופין ביטול פוליסה של ביטוח אישי (ביטוח בריאות, ביטוח חיים, משכנתא ותאונות דרכים). 

כיצד ניתן לבטל את פוליסת הביטוח בחברות השונות?

על מנת להקל עבורכם את מלאכת ביטול פוליסת הביטוח, בדקנו כיצד ניתן לבטל פוליסת ביטוח בכמה חברות ביטוח מובילות בישראל. והרי התוצאות:

ביטול פוליסה בחברת מנורה מבטחים:

ראשית, יש להיכנס לאתר מנורה מבטחים ולהוריד את טופס ביטול הפוליסה, בהתאם לסוג הביטוח המדובר – 

הסוג הראשון, טופס ביטול ביטוח חיים משכנתא או בריאות. לאחר מילוי כלל הפרטים בטופס, יש לשלוח אותו בפקס למספר 072-2763588, או לדוא"ל בכתובת [email protected].

הסוג השני, טופס ביטול ביטוח דירה, רכב, ביטוח עסק או ביטוח תאונות אישיות. את הטופס המלא יש לשלוח בדוא"ל לכתובת  [email protected] או באמצעות פקס למספר 074-760100.

כמו כן, באתר החברה ניתן להיכנס לאיזור האישי ולבצע את ההנחיות הכתובות תחת הכותרת 'ביטול ביטוח'. 

 

ביטול פוליסת ביטוח בחברת ביטוח ישיר

ניתן לבטל את פוליסת הביטוח באמצעות יצירת קשר עם נציג שירות מטעם חברת ביטוח ישיר, בטלפון שמספרו – 03-5555526.

יש להיכנס לאתר של חברת ביטוח ישיר. לאחר מכן, יש להוריד את טופס ביטול פוליסת הביטוח בהתאם לסוג הביטוח הרלוונטי – 

הסוג הראשון, טופס ביטול ביטוח רכב, עסק או דירה (ביטול פוליסות ביטוח אלמנטריות). לאחר מילוי הפרטים בטופס המתאים, יש לשלוח אותו בפקס למספר 03-7607865, או לכתובת המייל –        [email protected].

הסוג השני, טופס ביטול ביטוח בריאות, חיים, משכנתא או ביטוח תאונות אישיות (ביטול פוליסה אישית). את הטופס המלא יש לשלוח בדוא"ל לכתובת  [email protected] או באמצעות פקס למספר 03-6282496. 

 

ביטול פוליסת ביטוח בחברת AIG

את ביטוח פוליסת הביטוח דרך חברת AIG מומלץ לבצע דרך אחת מהאפשרויות הבאות: בחירה באפשרות ביטול ביטוח באזור האישי שבאתר החברה, יצירת קשר עם נציג מהחברה באמצעות טל' –      03-9272300. דרך נוספת היא מילוי טופס מקוון באתר החברה.

 

ביטול פוליסת ביטוח בחברת מגדל

ביטול פוליסת הביטוח של חברת מגדל בדרך מקוונת מסורבל למדי. לכן, מומלץ ליצור קשר עם החברה באופן טלפוני: ביטול פוליסת ביטוח כללי – 03-9201010. פוליסה אישית – 076-8865866. 

אם בכל זאת ברצונכם לבטל את הפוליסה באופן מקוון, אתרו את שורת החיפוש באתר החברה, וחפשו 'ביטול'. מבין התוצאות המופיעות לפניכם, מצאו את טופס הביטול המתאים עבורכם בהתאם לסוג הביטוח שברצונכם לבטל (ביטוח אישי, ביטוח כללי וכדומה). לאחר שמילאתם את פרטי הטופס, שלחו את טופס הביטול בדרכים הבאות:

טופס ביטול ביטוח כללי ישלח באמצעות פקס שמספרו 076-8869716. אפשר גם לשלוח את הטופס לכתובת מייל [email protected].

טופס ביטול ביטוח אישי ישלח באמצעות פקס שמספרו 076-8869437. לחלופין, ניתן לשלוח את הטופס לכתובת מייל [email protected].

 

דגשים חשובים 

מאחר שחברות הביטוח לא מעוניינות שלקוחות יעזבו אותן במהרה, הן מקשות על מלאכת ביטול הפוליסה. לכן, חשוב למלא אחר כל ההנחיות המופיעות באתר ובטפסי הביטול, ולמלא את כל השורות הרלוונטיות המופיעות בטפסים השונים. פרטים אשר ימולאו באופן חלקי ובצורה לא תקינה או לא ברור, עלולות להוביל לעיכוב בביטול הפוליסה לזמן רב ואף לדחות אותה.

לכן, וודאו כי מילאתם בצורה מיטבית את כלל הפרטים, ובדקו לאחר סיום מילוי הטופס שהזנתם בו שם פרטי ושם משפחה, מספר טלפון, תעודת זהות, כתובת, כתובת דואר אלקטרוני, סוג פוליסה, וכן חתימה על הטופס בצירוף תאריך של יום החתימה. 

עוד כתבות מומלצות בנושא ביטוח

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
דילוג לתוכן