ביטוח משכנתא

תאריך פרסום :
מחבר :0

רכישת ביטוח משכנתא היא תנאי משכנתא הכרחי בכל מסלול משכנתא שקיים בשוק הישראלי. גם אם מאוד רוצים להימנע מההוצאה הנוספת הזו שמכבידה על משפחות רבות בנוסף להחזר המשכנתא עצמה, אין דרך כזו, והבנק למשכנתאות לא יאשר משכנתא ללא רכישת ביטוח.

מדובר על צעד הגיוני, חכם ונכון מבחינת הבנק, אך לא פחות חשוב, גם מבחינת הלווים עצמם, שלמרות התוספת להוצאות, הביטוח משרת גם את האינטרסים שלהם.

ביטוח משכנתא מורכב מחלק של ביטוח מבנה למקרים של נזקים לנכס עצמו, ומחלק של ביטוח חיים של הלווים עצמם למקרה מוות של אחד או יותר מהלווים, והחזר ההלוואה בכל מקרה.

מגן על הבנקים בראש ובראשונה

ביטוח משכנתא נועד קודם כל למטרת הגנה על הבנקים למשכנתאות בנתינת הלוואות גדולות לרכישת נכסים למגורים. בשונה מהלוואות אחרות, במשכנתא מדובר על סכומים גבוהים מאוד לכל נכס, כך שהבנקים מן הסתם לא רוצים להגיע למצב של הפסד בשום מקרה. הביטוח מקנה לבנק הגנה.

ביטוח משכנתא בהגדרתו הבסיסית ביותר הוא על שם הלווים עצמם, שהם בעלי הדירה, אך הוא נועד לכסות רק את הבנק ללא פיצוי של הלווים עצמם. עם זאת, חשוב להבין ויפורט בהמשך, כי הביטוח גם חשוב עבור הלווים עצמם במצבי חירום מסוימים.

ביטוח המבנה

חלק זה של ביטוח משכנתא נועד להבטיח, כי במקרים של נזק בלתי הפיך או קשה מאוד לנכס, הבנק יקבל פיצוי כספי בערך הנכס עצמו. למשל, במקרים של הרס הנכס מכל סיבה שהיא, או נזקים כאלו ואחרים שמהווים פגיעה משמעותית בערכו ועוד.

הלווים צריכים להבין, כי ביטוח מבנה במסגרת ביטוח המשכנתא אינו מפצה אותם במקרה נזק, ועל מנת לכסות גם את עצמם מהפסדים, יש להרחיב את הסכומים בפוליסה או לרכוש פוליסה נפרדת – רק חשוב לבחון את הנושא של כפל ביטוחים היטב.

ביטוח החיים – מכסה את ההלוואה במקרה הגרוע מכל

החלק של ביטוח החיים מתוך ביטוח משכנתא הוא משמעותי מאוד גם לבנק וגם עבור הלווים עצמם, סעיף זה יכול ממש להציל את הלווים במקרה הנורא מכל, של מוות פתאומי או בטרם עת של אחד המפרנסים העיקריים בבית.

ביטוח החיים הוא עבור סכום שיכסה את יתרת ההלוואה שיש לשלם לבנק במקרה מוות של אחד או יותר מהלווים. במקרה כזה של מוות, חברת הביטוח משלמת מידית לבנק את כל המשכנתא, ועול ההחזרים יורד מעל בני המשפחה שנותרו. אובדן בן משפחה ומפרנס הוא קשה מכל בחינה, וגם כלכלית זוהי מכה קשה.

ביטוח משכנתא מאפשר למשפחה להמשיך להחזיק בדירה ולגור בה בלי לדאוג להחזר ההלוואה לבנק, ולכן מדובר על סעיף חשוב כל כך שמיטיב גם עם המבוטחים עצמם. כמובן שגם במקרה הזה הפיצוי מועבר רק לבנק ולא למשפחה, אלא אם נרכשה הרחבה לפוליסה או ביטוח חיים נפרד.

חובה לרכוש אבל לא חובה בבנק המלווה

בניגוד לעבר, כיום לא חובה לרכוש את ביטוח המשכנתא אצל הבנק שנותן את המשכנתא. בעבר הבנק מכר את הביטוח כחבילה אחת במחירים גבוהים מאוד, והרוויח הרבה כסף על גב האזרחים. כיום ניתן לרכוש עצמאית פוליסת ביטוח משכנתא בכל חברת ביטוח.

מומלץ מאוד לערוך סקר שוק מקיף, כי בהרבה מקרים תקבלו תנאים זולים יותר מגופים אחרים ולא דרך הבנקים. חשוב לזכור, כי למרות שמדובר על סכומים קטנים לעומת ההחזרים החודשיים והמשכנתא עצמה, לאורך 30 שנה זה הרבה כסף, אז כדאי לחסוך אם אפשר.

ביטוח משכנתא
Sending
User Rating 5 (1 vote)

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

שתפו את העמוד בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 56
רבים מאתנו נקלעו במהלך חייהם הבוגרים בצורך לקחת הלוואה, בין אם לצורך קניית רכב, טיול גדול או פשוט לסגור את המינוס בבנק.
תאריך :
צפיות: 45
מס ירושה הוא מס שמוטל כנגד כספים או נכסים שעברו בירושה, על המקבל.
תאריך :
צפיות: 46
מס הכנסה שלילי, אשר מכונה באופן רווח גם "מענק עבודה", הוא סכום של כסף שהמדינה מספקת לאזרחים עובדים שהכנסתם נמוכה.
תאריך :
צפיות: 43
מיהם אותם יועצי משכנתאות שמחפשים אותנו ומאתרים אותנו רגע לפני שאנחנו לוקחים משכנתא או ממחזרים משכנתא?
תאריך :
צפיות: 71
בואו נעשה ניסוי קטן.

גשו לחבר טוב מהעבודה או לשכן קרוב וזרקו לו משפט על קרן הפנסיה שלו.
תאריך :
צפיות: 32
ביטוח בריאות ממלכתי הוא אחד החוקים החשובים ביותר שנחקקו במדינת ישראל מאז יום הקמתה.

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

לא נמצאו מאמרים