ביטוח חיים למשכנתא

תאריך פרסום :

רוכשי דירות ונכסים בישראל אשר עושים זאת באמצעות משכנתא (הרוב המכריע של הרוכשים כמובן) חייבים להתחשב בהוצאות נוספות מעבר לעלויות הכבדות של רכישת הדירה, מעבר לבית חדש, ציוד לבית החדש וכדומה – מרכיב משמעותי הקרוי ביטוח משכנתא.

ביטוח משכנתא הוא סעיף חובה עבור כל לווה משכנתאות בישראל ואין דרך להתחמק מרכישת ביטוח זה, ובפועל גם לא רצוי להימנע מביטוח כזה מכיוון שהוא משרת גם את האינטרסים של הלווים ולא רק את אלו של הבנק. ביטוח חיים למשכנתא מהווה חלק בלתי נפרד מביטוח המשכנתא וזהו סעיף חשוב מאוד לגבי ההלוואה המשמעותית והיקרה הזו.

ביטוח חיים למשכנתא – חלק אחד מביטוח המשכנתא

ביטוח משכנתא, שהוא כאמור דרישת חובה של כל הבנקים המלווים משכנתאות לציבור מורכב משני חלקים – ביטוח חיים וביטוח מבנה. ביטוח המשכנתא נועד להבטיח לבנק המלווה את החזר המשכנתא ואת השמירה על ערך הנכס במקרה של נזקים לדירה עצמה או חס ללווים.

ביטוח המשכנתא בנוי כך שמרכיב ביטוח המבנה נועד לפצות את הבנק אם נגרם לנכס נזק כבד שפוגע משמעותית בערכו, כך שגם אם הנכס נהרס כליל וללווים לא שווה להחזיר את ההלוואה כי כבר אין להם נכס, הבנק למשכנתאות יקבל את כספו חזרה. ביטוח חיים למשכנתא פועל באופן דומה אלא שבמקרה זה אם אחד, או יותר, מהלווים נפטר לפני סיום החזר ההלוואה אז הביטוח מופעל ויתרת המשכנתא מכוסה מיידית והלווים שנשארו בחיים לא צריכים להישאר עם נטל המשכנתא.

באופן טבעי ביטוח המשכנתא הוא על סכום שמכסה את גובה המשכנתא והפיצוי הראשוני מוענק לבנק, יתרת הכספים מעבר לסכום המשכנתא  יכולים להיות מוענקים ללווים עצמם כמובן. מבחינת ביטוח חיים למשכנתא וגם ביטוח מבנה הלווים יכולים לרכוש פיצוי מוגדל כך שגם הם יקבלו כסף במקרה קרות הנזק ולא רק הבנק או לחלופין לרכוש ביטוח דירה (מבנה ותכולה) וביטוח חיים בנפרד. יש לציין כי מעבר לביטוח המשכנתא אין צימוד של ביטוח חיים עם ביטוח המבנה ומדובר על שני תחומים שונים בעולם הביטוח.

המדריך לביטוח משכנתא יסייע לכם לבחור את המשכנתא הטובה ביותר עבורכם!

ביטוח חיים למשכנתא – יתרון גם ללווי המשכנתאות

רכישת ביטוח חיים למשכנתא, או פוליסת ביטוח מקרה מוות לפירעון הלוואה כפי שהיא נקראת רשמית, לא מהווה רק עוד מרכיב בהוצאות הרבות של רוכשי דירות ולמעשה ביטוח חיים למשכנתא מהווה יתרון גם ללווי המשכנתא עצמם. כפי שהוסבר, במקרה מוות של אחד או יותר מהלווים כל המשכנתא מוחזרת לבנק ונסגרת פחות או יותר מיידית.

מוות בתוך המשפחה, ודאי שמוות מפתיע, הוא פגיעה קשה במשפחה ומדובר על טרגדיה אמיתית בכל מובן, לכן אם בנוסף לכל הבעיות והקשיים על המשפחה היה גם להחזיר מדי חודש תשלומי משכנתא גבוהים לאחר שמפרנס עיקרי הלך לעולמו – ללא ספק מצב זה היה מכניס את המשפחה למצב בעייתי וקשה.

באמצעות ביטוח חיים למשכנתא הלווים יכולים לסגור את יתרת המשכנתא ועדיין להישאר לגור בנכס בראש שקט (עד כמה שאפשר בנסיבות האלו) וללא הנטל הכבד של התשלומים החודשיים.

מחיר ביטוח חיים למשכנתא

מרכיב ביטוח החיים הוא רק חלק אחד מביטוח המשכנתא, וכאמור ניתן גם לרכוש ביטוח מקרה מוות לפירעון הלוואה באופן פרטי. חישוב העלות של ביטוח חיים שכזה מבוצע על פי כמה קריטריונים:

  • נתוני המבוטח/ים: גיל, מצב בריאותי, עיסוק, עישון ועוד.
  • יתרת המשכנתא שיש לשלם – נתון שמשתנה למעשה כל התקופה.
  • הזמן שעוד נותר לסיום ההחזרים – כמה שהזמן גבוה יותר כך הפרמיה יקרה יותר.
  • הריבית של הלוואת המשכנתא.

יתרת המשכנתא היא הסכום אותו מקבלים כפיצוי ברוב המקרים של ביטוח חיים למשכנתא או סכום גבוה מכך על פי סיכום מראש על המבטח.

למידע נוסף: השוואת ביטוחי משכנתא

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מה דעתכם ?

מאמרים אחרונים

תאריך :
צפיות: 69
אם בעבר השאננות וחוסר המודעות בנוגע לביטוחי נסיעות לחו"ל אפיינו את רוב הטסים והשבים, הרי שכיום אף אחד לא מעז לצאת מגבולות המדינה ללא ביטוח מתאים.
תאריך :
צפיות: 46
הוצאת היתר בניה יכולה להיות הליך מורכב, ובעיקר הליך ארוך ומתיש.
תאריך :
צפיות: 68
עם גיוסכם לצה"ל תהפכו ל – "ילדים גדולים". כיאה לכל אדם בוגר, עליכם להחזיק חשבון בנק.
תאריך :
צפיות: 52
בין אם רכשתם אוטו יקר אותו אתם צריכים לשנע לארץ ובין אם עיסוקכם העיקרי הוא ייבוא ויצוא מוצרים מעבר לים, כדאי שתרכשו פוליסת ביטוח ימי.
תאריך :
צפיות: 48
השוק הישראלי, הצומח במהירות, מביא לעלייה בשימוש במוצרים מתחום ההנדסה. פגמים במנופים ודחפורים, חוות שרתים וכן נזקים לעוברי אורח יכולים לגרור תשלומים כבדים.
תאריך :
צפיות: 49
במסגרת תוכנית חיסכון לכל ילד, נפתחת קופת חיסכון לילדים, והמדינה משקיעה בקופה 50 שקלים מידי חודש.

רוצה לדבר עם מומחה?

הצג מאמרים לפי תחום

קטגוריות

מאמרים פופולריים

מאמרים נוספים בנושא ,